Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گردهمایی ۲۰ هزار نفری مخالفان دولت ارمنستان در آستانه انتخابات پارلمانی

تجمع انتخاباتی مخالفان دولت ارمنستان
تجمع انتخاباتی مخالفان دولت ارمنستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هواداران نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر موقت ارمنستان نیز روز پنجشنبه در ایروان تجمع کرده بودند. انتخابات پارلمانی زودهنگام در ارمنستان قرار است روز یکشنبه برگزار شود.

آگهی

حدود ۲۰ هزار نفر روز جمعه در آخرین روز از کارزار انتخابات پارلمانی ارمنستان در حمایت از روبرت کوچاریان، رئيس جمهوری پیشین و نامزد اصلی مخالفان دولت این کشور در ایروان گردهم آمدند.

هواداران نیکول پاشینیان، نخست وزیر موقت ارمنستان نیز روز پنجشنبه در ایروان تجمع کرده بودند. انتخابات پارلمانی زودهنگام در ارمنستان قرار است روز یکشنبه برگزار شود.

نیکول پاشینیان که روز ۲۵ آوریل (پنجم اردیبهشت) از سمت خود استعفاء داد اکنون به عنوان نخست وزیر موقت اداره امور را در ارمنستان در دست دارد. او نسبت به خطر «شورش» در صورت پیروزی مخالفنش در انتخابات هشدار داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روبرت کوچاریان، ۶۶ ساله بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸ رئیس جمهوری ارمنستان بود. نتیجه یک نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد از پیشتازی اندک جبهه تحت رهبری روبرت کوچاریان حکایت داشت. بنا به نتیجه این نظرسنجی جبهه سیاسی «ارمنستان» به رهبری رئیس جمهوری پیشین با جلب حمایت ۲۹ درصد از رای دهندگان از حزب «پیمان مدنی» به رهبری نیکول پاشینیان پیش افتاده است.

ارمنستان پس از جنگ سال گذشته با جمهوری آذربایجان بر سر کنترل منطقه ناگورنو قره باغ با بحرانی سیاسی روبرو شد. فرجام این جنگ شش هفته‌ای برای بسیاری از مردم ارمنستان «تحقیری ملی» محسوب می‌شد زیرا این کشور مجبور شد تا کنترل بخش‌های مهمی از مناطق اطراف ناگورنو قره باغ را به جمهوری آذربایجان واگذار کند.

در جریان این جنگ که پائیز سال گذشته روی داد نزدیک به شش هزار نفر کشته شدند. نیکول پاشینیان، ۴۶ ساله امیدوار است تا با پیروزی در انتخابات روز یکشنبه بتواند ضمن حفظ قدرت از تنش موجود در کشورش بکاهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان حکومت نظامی در ارمنستان؛ زمینه برای برگزاری انتخابات زودهنگام فراهم شد

پاشینیان رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح ارمنستان را معرفی کرد

روسیه با انتقاد از قرارداد تسلیحاتی ارمنستان و فرانسه: پاریس به دنبال جنگ‌افروزی در قفقاز است