Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یورو۲۰۲۰؛ صعود شاگردان مانچینی با دو پیروزی دلچسب؛ ترکیه مقابل ولز وا داد

پیروزی تیم ملی فوتبال ایتالیا مقابل سوئیس
پیروزی تیم ملی فوتبال ایتالیا مقابل سوئیس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مسابقه دیگر روز چهارشنبه از گروه B رقابت‌ها برگزار شد که طی آن تیم ملی روسیه موفق شد با یک گل از سد تیم فنلاند بگذرد.

آگهی

تیم ملی ایتالیا چهارشنبه شب دومین پیروزی دلچسب و ارزشمند خود را در چارچوب رقابت‌های فوتبال یورو۲۰۲۰ مقابل سوئیس بدست آورد.

لاجوردی‌پوشان که به نظر می‌آید پس از غیبت در دور پیشین مسابقات جام جهانی، تحولی بزرگ را در سطح فوتبال ملی خود ایجاد کرده‌اند با دومین پیروزی متوالی مقتدرانه از گروه A مسابقات صعود کردند.

نخستین گل دیدار تماشایی ایتالیا و سوئیس در دقیقه ۲۶ توسط مانوئل لوکاتلی، هافبک ۲۳ ساله آتزوری و باشگاه ساسولو وارد دروازه تیم میهمان شد.

شاگردان روبرتو مانچینی نیمه نخست را با برتری یک بر صفر به رختکن رفتند و در نیمه دوم نیز ضمن افزودن چاشنی احتیاط به بازی خود در صدد دستیابی به گل اطمینان بخش دوم برای قطعی کردن پیروزی در این دیدار برآمدند.

تیم ملی ایتالیا که علاوه بر استحکام خط دفاعی، در طراحی حمله و به ویژه ضد حملات نیز بسیار خطرناک نشان می‌داد در دقیقه ۵۳ از روی پاس نیکلا بارلا بار دیگر توسط لوکاتلی به گل رسید.

آتزوری که پس از برد ۳ بر صفر مقابل ترکیه و ارائه یک بازی بی نقص تا اینجای کار بهترین تیم تورنمت لقب گرفته بود در دیدار مقابل سوئیس نیز نتیجه مشابهی را رقم زد و با گل دقیقه ۸۹ چیرو ایموبیله در نهایت ۳ بر صفر مقابل میهمان خود به برتری رسید.

تیم ملی ایتالیا با ۶ امتیاز از دو مسابقه ۶ گل زده و بدون گل خورده هم اکنون با اقتدار در صدر گروه A ایستاده‌اند.

دومین باخت ترکیه مقابل ولز رقم خورد

در دیگر دیدار این گروه تیم ملی ترکیه مقابل ملی‌پوشان ولزی قرار گرفتند و در نهایت نتیجه را با دو گل واگذار کردند.

برای تیم ملی ولز در این دیدار ابتدا آرون رمزی در دقیقه ۴۲ از روی پاس گرت بیل گلزنی کرد و گل دوم این تیم هم در دقیقه ۹۵ باز هم با پاس گرت بیل توسط کونور رابرتس وارد دروازه ترکیه شد.

بدین ترتیب ترکیه پس از باخت مقابل ایتالیا در دومین دیدار خود نیز شکست خورد تا عملا احتمال صعود این تیم از گروه A بسیار ضعیف شود.

Tolga Bozoglu/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
شادی گل رابرتس پس از به ثمر رساندن گل دوم ولزTolga Bozoglu/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

گونش سرمربی تیم ملی فوتبال ترکیه پس از این دیدار ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد شاگردانش گفت که با رویاهای بزرگ به این تورنمنت آمده بود و تیم تحت هدایتش پتانسیل لازم برای برتری مقابل ولز را داشت.

تیم ملی ولز نیز با این پیروزی ۴ امتیازی شد و پایین‌تر از ایتالیا در مکان دوم گروه A قرار گرفت.

پیروزی روسیه مقابل فنلاند

یک مسابقه دیگر روز چهارشنبه از گروه B رقابت‌ها برگزار شد که طی آن تیم ملی روسیه موفق شد با یک گل از سد تیم فنلاند بگذرد.

تنها گل این دیدرا را لکسی میرانچوک، هافبک ۲۵ ساله تیم ملی روسیه و باشگاه آتالانتای ایتالیا وارد دروازه فنلاند کرد.

با نتیجه‌ای که در این دیدار رقم خورد هم اکنون بلژیک با ۳ امتیاز از یک بازی در مکان نخست گروه B جای گرفته و تیم‌های فنلاند و روسیه هر کدام با همین تعداد امتیاز از دو بازی به ترتیب در مکان‌های دوم و سوم جای گرفته‌اند.

تیم ملی دانمارک، یکی از میزبان های مسابقات این گروه نیز بدون امتیاز از یک بازی انجام شده در مکان چهارم جدول گروه B قرار دارد.

به یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۰؛ راه آسان خالقان توپ گرد و مستطیل سبز برای صعود به فینال ومبلی

یورو ۲۰۲۰؛ توقف فرانسه و اسپانیا، شکست پرتغال و زنده شدن امید آلمان

دوچرخه‌سوار بریتانیایی رکورد سرعت رکاب‌ زدن در یک ساعت را شکست