Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واشنگتن‌پست: روسیه یک ماهواره پیشرفته به ایران تحویل می‌دهد

(عکس تزئینی است)
(عکس تزئینی است) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته شماری از مقامات فعلی و پیشین آمریکا استفاده از این ماهواره که مجهز به دوربین با کیفیت بالا است به ایران امکان می‌دهد تا تجهیزات و تاسیسات دیگر کشورهای خاورمیانه را تحت نظر داشته باشد.

آگهی

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که روسیه در نظر دارد ماهواره ای پیشرفته در اختیار ایران بگذارد.

بنا به همین گزارش دستیابی به این ماهواره که از نوع «کاناپوس وی» است توان جاسوسی ایران را افزایش خواهد داد. به گفته شماری از مقامات فعلی و پیشین آمریکا استفاده از این ماهواره که مجهز به دوربین با کیفیت بالا است به ایران امکان می دهد تا تجهیزات و تاسیسات دیگر کشورهای خاورمیانه را تحت نظر داشته باشد.

گزارش واشنگتن پست در حالی منتشر می شود که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز چهارشنبه در سوئیس با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود دیدار کند. در بخشی از این گزارش همچنین آمده است که پرتاب ماهواره ای که روسیه در اختیار ایران خواهد گذاشت قرار است طی چند ماه آینده صورت گیرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به این گزارش سفر شماری از مقامات سپاه پاسداران ایران به روسیه در راستای گفتگو در همین مورد انجام شده است. قرار است پرتاب این ماهواره از روسیه انجام شود. هرچند ماهواره از نوع «کاناپوس وی» دقت و توانایی ماهواره های آمریکایی را ندارد اما به طور بالقوه می تواند به ایران برای جاسوسی و مکان یابی های مشخص مانند تعیین محل پایگاه های اسرائيل یا موقعیت نظامیان آمریکا در عراق کمک کند.

در گزارش واشنگتن پست آمده است که متخصصان روسی نحوه استفاده از این ماهواره را به گروهی از کارشناسان ایرانی در مرکزی در نزدیکی کرج آموزش داده اند.

ایران و روسیه تا لحظه تنظیم این خبر به گزارش واشنگتن پست واکنشی نشان نداده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین ضمن ستایش از ترامپ ابراز امیدواری کرد بایدن کمتر از او «دمدمی مزاج» باشد

اسرائیل «برای پایش فعالیت‌های ایران» ماهواره جاسوسی به فضا فرستاد

سپاه پاسداران: اولین ماهواره نظامی ایران با موفقیت پرتاب شد و در مدار زمین قرار گرفت