Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«ایده معرفی رئیسی، سازماندهی دوره انتقال در جمهوری اسلامی پس از فوت رهبری است»

copyright
copyright Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ایده معرفی رئیسی برای سازماندهی دوره انتقال است چنانچه بعد از فوت رهبر ایران که همین حالا ۸۲ سال سن دارد، مرحله انتقال قدرت بدون هیچ ریسک و شکافی در سطوح بالای نظام انجام شود»

آگهی

«کِلمان ترم» پژوهشگر فرانسوی مرکز مطالعات بین‌المللی در تفسیر وضعیت انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روی ایران و احتمال روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به عنوان یکی از گزینه‌های جدی جناح محافظه‌کار می‌گوید: «وفاداری رئیسی به سیستم [به عنوان یک مهره داخلی] در بالاترین سطح ممکن است. رئیسی از سوی مخالفان نظام ایران به کشتاردسته‌جمعی متهم می‌شود، آن هم کشتار صدها نفر برای نجات رژیم در اواخر دهه ۱۹۸۰».

به گفته این پژوهشگر امور سیاسی «ایده معرفی رئیسی برای سازماندهی دوره انتقال است چنانچه بعد از فوت رهبر ایران که همین حالا ۸۲ سال سن دارد، مرحله انتقال قدرت بدون هیچ ریسک و شکافی در سطوح بالای نظام انجام شود و اینکه هیچ شکافی در سطوح اجرایی بالا دستی جمهوری اسلامی ایران در آماده‌سازی مرحله انتقال وجود نداشته باشد.»

اعلام نامزدهای منتخب شورای نگهبان برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ در ایران بسیاری از سیاستمداران اصولگرا و اصلاح‌طلب را شوکه کرد. این در حالی است که بر اساس نظرسنجی‌ها شمار زیادی از مردم ایران تمایل چندانی به شرکت در این انتخابات نداشته و بیشتر دغدغه مسائل روز اقتصادی را دارند.

ابراهیم رئیسی ۶۱ سال دارد. او از بیست سالگی وارد دستگاه قضا در ایران شد و تا به امروز، به جز زمانی کوتاه که عهده‌دار تولیت آستان قدس رضوی بود، در این دستگاه مشغول به کار بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاست خارجی و ابراهیم رئيسی؛ دیپلماسی چه جایگاهی در اندیشه رئيس قوه قضائيه دارد؟

علی خامنه‌ای، رهبر ایران ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه قضائیه منصوب کرد

تحلیلگر کمپین‌های انتخاباتی در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز: شانس پیروزی جلیلی واقعی است