Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیسی: مسوولان کوچک‌ترین نقدی را بر نمی‌تابند

رئیسی: مسوولان کوچک‌ترین نقدی را بر نمی‌تابند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ابراهیم رئیسی نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری ایران در ادامه موج حملات تازه به دولت حسن روحانی گفت: «برخی شعار نقد پذیری می‌دهند اما در عمل هیچ پایبندی به آن ندارند.»

پایگاه خبری انتخاب به نقل تولیت آستان قدس رضوی نوشت: «نباید فضای نقد را در جامعه بست اگر یک فرهیخته، استاد دانشگاه یا حوزه، بر اساس عقیده و نظر شخصی نقدی بر موضوعی داشته باشد نباید با هجمه مانع اظهار عقیده او در آینده شد.»

آقای رئیسی که در انتخابات اخیر مورد حمایت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی موسوم به جمنا بود در جمع فعالان امر به معروف و نهی از منکر گفته است: «اگر دهان منتقد بسته شد و فرهیختگان، نخبگان و آحاد مردم جامعه نسبت به منکر بی‌حس و بی‌تفاوت شدند جامعه به سوی مرگ اخلاقی و معنوی پیش می‌رود.»

وی افزوده است: «متأسفانه امروز شاهد آن هستیم که به محض اینکه منتقدی کوچکترین نقدی می‌کند مسئولان بر نمی‌تابند و از طرق مختلف او را تحت فشار قرار می‌دهند تا دیگر کسی جرأت نکند به این فریضه عمل کند.»

به تازگی خبر بازداشت حامد طالبی از نیروهای خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران به گوش رسیده است. برخی از رسانه‌های ایران اتهام وی را سازماندهی ایجاد تنش در راه‌پیمایی روز قدس با نزدیک شدن به حلقه محافظان رئیس جمهوری عنوان کرده‌اند.

روز قدس عده‌ای با سردادن شعارهای هم‌چون «مرگ بر دروغ‌گو»، «مرگ بر آخوند آمریکایی» «روحانی، بنی صدر پیوندتان مبارک» علیه حسن روحانی و دولت اعتراض کردند. این اقدام چند روز پس از آن بود که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در جمع «افسران جنگ نرم» به نیروهای به گفته خود «انقلابی» فرمان آتش به اختیار داده بود.

آقای خامنه‌ای روز ۱۷ خرداد گفت: «گاهی دستگاه‌های مرکزیِ فکر، فرهنگ و سیاست، دچار اختلال و تعطیلی می‌شوند که در این وضعیت، باید افسران جنگ نرم، با شناخت وظیفه خود، به صورت آتش به اختیار، تصمیم‌گیری و اقدام کنند.»

پس از تنش در راه‌پیمایی روز قدس، رهبر حکومت جمهوری اسلامی ایران در خطبه عید فطر باری دیگر به فرمان نظامی «آتش به اختیار» پرداخت و این بار آن را تعدیل کرد و گفت: «آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است. معنی‌اش این است که در تمام کشور، صاحبان اندیشه، فکر و همت، کار را خودشان پیش ببرند، منافذ فرهنگی را بشناسند و در مقابل، آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی و طلبکار کردن مدعیان پوچ‌اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست.»

پیش از خطبه عید فطر، میثم مطیعی از مداحان بیت رهبری نیز با شعرخوانی به مسوولان دولت و نیز توافق ایران با ۵+۱ در رابطه با فعالیت‌های اتمی حمله لفظی کرد.

علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت از قوه قضائیه خواسته است تا حامدطالبی را آزاد و محاکمه علنی شود. به نوشته شرق این چهره اصلاح‌طلب خواستار تذکر به ستاد نمازجمعه به جای احضار میثم مطیعی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام