Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چین برای دستیابی به ایمنی ۸۰ درصدی تا پایان سال به دنبال واکسیناسیون کودکان است

چین به دنبال واکسیناسیون کودکان با واکسن «سینوواک» است
چین به دنبال واکسیناسیون کودکان با واکسن «سینوواک» است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان بهداشتی چین هفته گذشته با تزریق واکسن «سینوواک» به کودکان سه تا ۱۷ ساله موافقت کردند. هرچند هنوز زمان آغاز تزریق واکسن «کووید ۱۹» به کودکان چینی اعلام نشده است اما انتظار می‌رود که دهها میلیون کودک در این کشور واکسینه شوند.

آگهی

مقامات چین در راستای دستیابی به هدف خود برای واکسیناسیون ۸۰ درصد از جمعیت این کشور تا پایان سال جاری، در نظر دارند تا تزریق واکسن کرونا به کودکان را نیز در دستور کار قرار دهند.

مسئولان بهداشتی چین هفته گذشته با تزریق واکسن «سینوواک» به کودکان سه تا ۱۷ ساله موافقت کردند. هرچند هنوز زمان آغاز تزریق واکسن بیماری «کووید ۱۹» به کودکان چینی اعلام نشده است اما انتظار می رود که دهها میلیون کودک در این کشور در برابر این بیماری همه گیر واکسینه شوند. 

آمار ابتلای کودکان به بیماری «کووید ۱۹» در جریان همه گیری ویروس کرونا کمتر از بزرگسالان بوده است. علاوه بر این کودکان مبتلا اغلب علائم خفیف تری نسبت به بزرگسالان دارند. با این حال بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که واکسیناسیون کودکان در برابر «کووید ۱۹» برای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا در میان انسان ها ضروری است. 

با این حال واکسیناسیون کودکان در چین و دیگر کشورهای جهان با دو چالش اصلی روبرو است. یکی از این چالش ها نگرانی های مرتبط با واکسیناسیون در برابر «کووید ۱۹» است. در حالی که بخش قابل توجهی از بزرگسالان در بسیاری از کشورها هنوز به تزریق واکسن «کووید ۱۹» تن نداده اند احتمالا تعداد زیادی از والدین نیز در این زمینه رویکردی محتاطانه خواهند داشت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر استفاده از اغلب واکسن های موجود هنوز برای کودکان و نوجوانان مورد تائید قرار نگرفته است. تاکنون آمریکا، کانادا، سنگاپور و هنگ کنگ با تزریق واکسن فایزر به نوجوانان ۱۲ سال به بالا موافقت کرده اند. به این ترتیب به نظر می رسد تائید استفاده از واکسن «سینوواک» برای کودکان چینی می تواند مسیر را برای واکسیناسیون اعضای این گروه سنی در بسیاری از کشورها هموار کند. واکسن «سینوواک» هم اکنون در دهها کشور از جمله کشورهای پرجمعیتی مانند برزیل و اندونزی مورد استفاده قرار می گیرد. 

دولت تایلند نیز ضمن استقبال از تائید استفاده از واکسن «سینوواک» برای کودکان در چین اعلام کرد که در صورت صدور مجوز مشابهی در تایلند آماده تزریق‌ این واکسن به همه گروه های سنی خواهد بود. 

سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته با صدور مجوز اضطراری برای استفاده از واکسن «سینوواک» در میان افراد ۱۸ سال به بالا موافقت کرد. مجوز استفاده از واکسن ها برای بزرگسالان و کودکان اغلب به طور جداگانه صادر می شود زیرا واکنش سیستم ایمنی در بدن کودکان با بزرگسالان متفاوت است. 

از جمعیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری چین، ۲۵۴ میلیون نفر را کودکان زیر ۱۴ سال تشکیل می دهند. مقامات چین برای واکسیناسیون ۸۰ درصد جمعیت این کشور باید یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون نفر را تا پایان سال واکسینه کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکسن چینی سینوواک از ماه ژوئيه در مصر تولید می‌شود

واکنش مسکو به دیدار بلینکن از کی‌یف در آستانه سفر پوتین به چین: نشانه شکست‌های نظامی اوکراین است

رئیس جمهوری چین پس از پنج‌سال به فرانسه رفت، شی جین پینگ در فرانسه، مجارستان وصربستان به دنبال چیست؟