Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دادگاه میانمار آنگ ​​سان سوچی را رسما به فساد متهم کرد

دادگاه آنگ سان سوچی در ۲۴ مه ۲۰۲۱ (۳ خرداد ۱۴۰۰)
دادگاه آنگ سان سوچی در ۲۴ مه ۲۰۲۱ (۳ خرداد ۱۴۰۰) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از این نیز شش مورد اتهامی دیگر از داشتن دستگاه تاکی واکی و نقض قانون حفظ اسرار دولتی علیه مشاور خلع شده دولت غیرنظامی میانمار مطرح شده بود.

آگهی

یک رسانه رسمی میانمار گزارش داد آنگ سان سوچی، سیاستمدار و کنشگر حقوق بشر در دستگاه قضایی حکومت نظامی این کشور رسما به فساد اداری متهم شده است.

روزنامه محلی «دگلوبال نیولایت» بامداد پنجشنبه ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) نوشت این مقام پیشین دولت میانمار در دادگاه به طور مشخص به دریافت «۶۰۰ هزار دلار پول و چندین کیلوگرم طلا» و نیز سوءاستفاده در معاملات ملکی متهم شده است.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

پیش از این نیز شش مورد اتهامی دیگر از داشتن دستگاه واکی تاکی و نقض قانون حفظ اسرار دولتی علیه مشاور خلع شده دولت غیرنظامی میانمار مطرح شده بود. دادگاه قبلی خانم آنگ سان سوچی در تاریخ ۲۴ مه (۳ خرداد) برگزار شده بود.

آنگ سان سوچی در دولت پیشین میانمار، به عنوان نخستین زن مشاور دولت حضور داشت. او به عنوان رهبر «اتحادیه ملی برای دموکراسی» به همراه رئیس جمهوری و چند تن از دیگر رهبران حزب حاکم پیشین از زمان کودتا در کشورش به دست کودتاچیان بازداشت شده و تاکنون در زندان به سر می‌برد.

نظامیان میانمار در تاریخ یکم فوریه سال جاری میلادی (۱۳ بهمن ۱۳۹۹) با کودتا دولت غیرنظامی را که به شیوه دموکراتیک و از طریق انتخابات روی کار آمده بود، سرنگون کرده و قدرت را در دست گرفتند. آنها پس از روی کار آمدن، اعتراضات گسترده در کشور را به شدت سرکوب کرده و روزهای خونینی را در تاریخ این کشور رقم زدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند

دولت نظامی میانمار و جلوگیری از حق دسترسی به خدمات پزشکی؛ پسر آنگ سان سوچی از بیماری مادرش خبر داد

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند