آغاز رقابتهای مقدماتی جام جهانی؛ تیم ملی برای صدرنشینی وصعود نیاز به معجزه دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیم ملی فوتبال ایران در بازیهای روسیه
تیم ملی فوتبال ایران در بازیهای روسیه   -  Copyright  Darko Bandic/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved

تیم ملی فوتبال ایران از امروز پنج شنبه پا به میدان رقابت هایی می گذارد که صدرنشینی در آن بیشتر شبیه یک معجزه است.

با این حال شاگردان دراگان اسکوچیچ چاره ای جز برد در ۴ بازی متوالی، هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق نخواهندداشت.

پیشتر قرار بود دو تیم از این گروه بالا بروند و حالا با خروج کره شمالی از مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی، تنها تیم های دومی به مرحله بعد راه می یابند که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند. با توجه به ۶ امتیازی بودن ایران، یوزها نیاز به پیروزی در تمام بازیها دارند.

روی کاغذ تیم ملی ایران در حال حاضر یکی از آماده ترین ها در آسیاست اما در گروهی که تیم های سختی چون بحرین و عراق قرار دارند بهترین ترکیب هم نمی تواند یک پیروزی را تضمین کند.

شانس بزرگ سرمربی کروات تیم ملی این است که هنوز هیچ بازیکنی با مصدومیت مواجه نشده است.

سرمربی کروات یکی از قویترین مهاجمان حال حاضر آسیا را در اختیار دارد، سردار آزمون و مهدی طارمی. دو مهاجمی که فصل های اروپایی را به بهترین نحو ممکن به پایان رساندند.

اولی آقای گل و بهترین بازیکن لیگ روسیه شد و دومی با ارزش ترین مهاجم لیگ پرتغال.

به جز این دو مهاجم در میانه زمین سعید عزت اللهی در لیگ دانمارک و علی قلی زاده در لیگ برتر بلژیک و مهدی ترابی در پرسپولیس خوش درخشیده اند.

در میان مدافعان هم می توان به شجاع خلیل زاده بازیکن قائم شهری الریان قطر و محمد حسین کنعانی زادگان مدافع سرحال و آماده پرسپولیس اشاره کرد. روی خط دروازه هم به جز بیرانوند، عابدزاده و پیام نیازمند فصل خوبی را در لیگ پرتغال و ایران به پایان رساندند.

به دلیل عدم برگزاری بازیهای تدارکاتی برای تیم ملی فوتبال ایران، به نظر می رسد دراگان اسکوچیچ بازی با هنگ کنگ را به مثابه یک بازی تدارکاتی ببیند تا آخرین تاکتیک هایش را امتحان کند. سیستم اصلی، به نظر می رسد ۴-۴-۲ باشد که به ۴-۲-۳-۱ با وجود مهدی قایدی و سامان قدوس تغییرپیدا خواهد کرد.