تقابل با عراق بعد از پیروزی دشوار مقابل سوریه؛ انتقام عراق یا تکرار پیروزی ایران؟

ایرنا
ایرنا   -  Copyright  تیم ملی ایران در نخستین مسابقه خود توانست سوریه را شکست دهد
نگارش از یورونیوز فارسی

دو تیم ملی فوتبال ایران و عراق در دیداری مهم و تعیین‌ کننده در چارچوب دور دوم مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در کشور میزبان جام جهانی به مصاف یکدیگر می‌روند.

در چارچوب مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا، ملی‌پوشان ایرانی به مصاف رقیب دیرینه خود در منطقه یعنی عراق می‌روند.

در دور مسابقات گروه نخست این بازی‌ها، روز پنجشنبه ۷ سپتامبر دو تیم کره جنوبی و لبنان به مصاف یکدیگر رفتند که برخلاف انتظار کره‌ای کار راحتی برای پیروزی در مقابل رقیب خاورمیانه‌ای خود نداشتند. کره‌ای‌ها در دقیقه ۶۰ توانستند وسط کوون چانگ هوون دروازه لبنان را باز کنند و در نهایت هم مسابقه با همان یک گل به پایان رسید. کره جنوبی در دیدار نخست خود در خانه در مقابل عراق متوقف شده بود و شدیدا به این ۳ امتیاز احتیاج داشت.

با این نتیجه شاگردان پائولو بنتو پرتغالی با کسب ۴ امتیاز از دو بازی خانگی به صورت موقت در صدر جدول گروه نخست قرار گرفتند.

در دیگر بازی مهم این گروه از ساعت ۲۰:۳۰به وقت تهران تیم‌های سوریه و امارات در مقابل یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد. اماراتی‌ها در دیدار نخست در مقابل لبنان متوقف شده بودند و سوری‌ها هم در ورزشگاه آزادی با یک گل مغلوب تیم ملی ایران شده بودند.

در آخرین مسابقه این گروه هم از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران تیم ملی فوتبال ایران در حساس‌ترین مسابقه این دور از گروه نخست در قطر با فوتبالیست‌های عراقی رقابت خواهند کرد. ایران از بازی نخست خود ۳ امتیاز کسب کرده و عراقی‌ها با ۱ امتیاز ارزشمندی که از سئول کسب کرده‌اند راهی دومین مسابقه مهم و دشوار خود می‌شوند.

در مرحله قبلی این مسابقات هم ایران و عراق با یکدیگر همگروه بودند که بازی نخست را عراق برد و در مسابقه کلیدی، شاگردان اسکوچیچ توانستند با تک گل سردار آزمون عراق را شکست دهند و به عنوان صدرنشین به دور بعدی مسابقات راه یابند. ملی‌پوشان ایرانی در حالی به مصاف عراق خواهند رفت که این تیم با مربی تازه‌ای رو در روی ایران قرار خواهد گرفت. دیک ادووکات هلندی هدایت عراق را در مسابقه امشب بر عهده خواهد داشت. تیم ملی ایران از زمانی که اسکوچیچ کروات به عنوان سرمربی انتخاب شده است توانسته در تمام ۸ بازی اخیر خود به پیروزی دست یابد و امشب به دنبال ثبت نهمین برد پیاپی از ۹ بازی خواهد بود که مرد کروات هدایت ملی‌پوشان ایرانی را بر عهده داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط