Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلاش برای نجات آخرین رودخانه وحشی اروپا

Activists next to the Vjosa river
Activists next to the Vjosa river Copyright Andrew Burr
Copyright Andrew Burr
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رودخانه آووس به طول ۳۰۰ کیلومتر، از یونان می آید و با گذر از آلبانی به دریای آدریاتیک می ریزد. این رودخانه بکر خانه بیش از یکهزار گونه متفاوت است.

آگهی

رودخانه آووس آخرین رودخانه وحشی اروپاست و جمعی پویشگران گرد هم جمع شده‌اند تا برای نجات این رودخانه مبارزه کنند.

رودخانه آووس به طول ۳۰۰ کیلومتر، از یونان می آید و با گذر از آلبانی به دریای آدریاتیک می ریزد. این رودخانه بکر خانه بیش از یکهزار گونه متفاوت است.

برنامه ساخت بیش از ۳۰ سد آبی برای تولید برق این رودخانه را تهدید می کند.

پروفسور آلیکو میهو از دانشکده بیولوژی دانشکاه تیرانا می گوید: «رودخانه‌ها کریدور مهاجرت گونه‌ها هستند با محدود کردن جریان رودخانه بواسطه سد چنین کریدوری دیگر وجود نخواهد داشت. گونه‌ها، زیست‌گاهها، همه چیز، همه چیزهای با ارزش نابود می شوند.»

یک کارزار بین‌المللی خواستارشناسایی این رودخانه بعنوان یک پارک ملی شده است. این کار می تواند ساخت سدها درمحدوده این رودخانه را متوقف کند.

پروفسور آلیکو میهو از دانشکده بیولوژی دانشکاه تیرانا می گوید: «شناسایی این رودخانه بعنوان پارک ملی چیزی است که ما قویا خواستارش هستیم. از این همه منابع طبیعی که مورد بهره‌برداری قرار می گیرد. بگذارید این رودخانه باقی بماند.»

دکتر کتی مک‌کینون، رئیس کمیسیون جهانی مناطق حفاظت شده می گوید: «این یک فرصت نادر برای حفاظت واقعی از یکی از آخرین رودخانه‌های بزرگ وحشی است. این یک سرمایه برای اروپاست اما همچنین سهیم شدن در تلاش ها برای حفاظت جهانی از زمین است.»

در هفته سبز یورونیوز، تیم‌های مختلف خبری و تفسیری ما برنامه‌ها و راه‌حل‌هایی را برای یک سیاره بهتر در سراسر اروپا برای شما ارائه می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوچرخه سواری، پیاده روی و طبیعت گردی در دو جزیره بکر ژاپن

صندوق جهانی طبیعت: ۶۰ درصد حیات وحش جهان در نیم قرن گذشته از بین رفته است

وقتی آلبانی مهاجران ورودی ایتالیا را می‌پذیرد؛ ترفندی تبلیغاتی یا راهی برای جبران گذشته تاریخی؟