نایک دلیل قطع همکاری با نیمار را اعلام کرد: کارشکنی در تحقیقات تعرض جنسی

دلیل قطع همکاری نایک با نیمار اعلام شد
دلیل قطع همکاری نایک با نیمار اعلام شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وال‌استریت ژورنال پیش‌تر در گزارشی دلیل قطع همکاری نایک با نیمار را که سپتامبر گذشته صورت گرفت اما علت اصلی آن رسانه‌ای نشد آزار جنسی یکی از کارمندان برند معروف تولید کننده پوشاک ورزشی توسط ستاره برزیلی عنوان کرده بود.

آگهی

نایک اعلام کرد که به دلیل کارشکنی‌های ستاره برزیلی پاری‌سن ژرمن در پیشبرد تحقیقات بر سر آزار جنسی یکی از کارمندان این شرکت تولید کننده پوشاک ورزشی، به همکاری با نیمار پایان داده است.

به گزارش فرانس‌پرس، این تحقیقات داخلی پس از آنکه یکی از کارمندان شرکت نایک نیمار را به آزار و تعرض جنسی متهم کرد کلید خورد.

نایک شامگاه پنجشنبه ۲۷ مه با انتشار بیانیه‌ای ضمن اذعان به این نکته که تحقیقات به دلیل عدم همکاری نیمار بی نتیجه بوده است، تصریح کرد: «به دلیل امتناع نیمار از همراهی با تحقیقاتی که از روی حسن نیت برای بررسی ادعاهای معتبرِ مرتبط با انجام اعمال نادرست علیه یک کارمند زن شرکت صورت گرفته، تصمیم به قطع همکاری با این ورزشکار گرفته شد.»

وال‌استریت ژورنال پیش از انتشار بیانیه نایک در گزارشی دلیل قطع همکاری نایک با نیمار را که سپتامبر گذشته صورت گرفت اما علت اصلی آن رسانه‌ای نشد آزار جنسی یکی از کارمندان برند معروف تولید کننده پوشاک ورزشی توسط ستاره برزیلی عنوان کرده بود.

نیمار پس از این قطع همکاری، شرکت پوما را به عنوان حامی مالی خود برگزید و با این شرکت قرارداد امضا کرد،‌ این در حالیست که نایک در زمان قطع همکاری با نیمار به جزئیات و دلیل اصلی این تصمیم اشاره نکرده بود.

مدیران شرکت نایک حالا می‌گویند که تحقیقات داخلی در خصوص این ماجرا به دلیل همکاری نکردن نیمار بی نتیجه مانده است.

در بیانیه شرکت نایک آمده است: «نتیجه تحقیقات قطعی نیست زیرا مجموعه واقعیت‌هایی که به ما اجازه دهد درباره اصل ماجرا اظهار نظر کنیم و تصمیم بگیریم را در دست نداریم. لذا شایسته نیست که نایک بدون در اختیار داشتن شواهد قابل استناد، اتهام‌هایی را مطرح کند.»

سخنگوی نیمار در گفتگو با وال‌استریت ژورونال تاکید کرده که ستاره برزیلی پاری‌سن ژرمن «در صورت هرگونه ادعای رسمی بی اساس در این خصوص که تاکنون مطرح نشده، با قدرت از خود دفاع خواهد کرد.»

وال‌استریت ژورنال در گزارش خود مدعی شده که کارمند زن شرکت نایک به همکاران خود گفته است که نیمار در سال ۲۰۱۶ سعی داشته وی را مجبور به انجام سکس دهانی کند.

این اتفاق به ادعای کارمند شرکت نایک در اتاق هتلی صورت گرفته که وی برای هماهنگی و تدارکات یک رویداد تبلیغی در آن مستقر شده بود.

نایک در بیانیه خود تصریح کرده که سال ۲۰۱۸ زمانی که کارمند شرکت برای نخستین بار ادعای خود را مطرح کرد آمادگی داشته تا تحقیقات در این خصوص را آغاز کند اما به خواست اولیه کارمند یاد شده برای محرمانه نگاه داشتن این موضوع و جلوگیری از آغاز تحقیقات احترام گذاشته است.

شرکت آمریکایی تولید کننده البسه ورزشی بدین ترتیب از به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به این ماجرا با محاکم قضایی و یا اشخاص ثالث خودداری کرد؛ اما وقتی کارمند شرکت خواستار پیگیری پرونده شد، نایک گروهی از وکلا را برای انجام تحقیقات به خدمت گرفت.

نیمار در همان سال متهم به تجاوز جنسی به یک زن دیگر در برزیل شد. این پرونده که در نهایت با انکار شدید اتهامات از سوی نیمار به سرانجام نرسید به محبوبیت و اعتبار ستاره برزیلی آسیب زیادی وارد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تخلفات زیست محیطی» در عمارت مجلل نیمار؛ جریمه یک میلیون یورویی در انتظار ستاره برزیلی است

پیمان آتش‌بس بین نیمار و بارسلونا منعقد شد

ناپدری ۲۲ ساله نیمار کیست؟ افشای رابطه عاشقانه مادر ستاره برزیلی و مانکن جوان