Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کنشگر حقوق دگرباشان از نیمار به‌خاطر همجنسگراهراسی شکایت کرد

نیمار در پاری‌سن‌ژرمن
نیمار در پاری‌سن‌ژرمن Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک کنشگر برزیلی حقوق دگرباشان جنسی شکایتی را علیه نیمار بازیکن تیم‌ملی فوتبال برزیل در دادستانی سائوپائولو به دلیل همجنس‌گراهراسی طرح کرده است.

آگهی

یک کنشگر برزیلی حقوق دگرباشان جنسی شکایتی را علیه نیمار بازیکن تیم‌ملی فوتبال برزیل در دادستانی سائوپائولو به دلیل همجنس‌گراهراسی طرح کرده است.

این فعال حقوق دگرباشان جنسی پس از اینکه مهاجم پاری سن ژرمن از واژه‌ای که معمولا برای تحقیر همجنس‌گراها استفاده می‌شود، برای خطاب قرار دادن دوست پسر مادرش استفاده کرد، این شکایت را مطرح کرد.

دادستانی برزیل طرح این شکایت را تایید کرده و گفته است که باید توسط دادستان بررسی شود و او تصمیم می‌گیرد که طبق این شکایت ستاره برزیلی تحت پیگرد قانونی قرار ‌گیرد یا نه.

اگریپینو مگلیس کنشگری که به طور مستقیم درگیر این پرونده نیست، روز دوشنبه در حساب اینستاگرام خود اعلام کرد قصد دارد به خاطر «همجنسگراهراسی و نفرت‌پراکنی» شکایتی را علیه نیمار تنظیم کند.

سخنان نیمار در یک جمع خصوصی بیان شده بود و فایل صوتی آن به رسانه‌ها درز پیدا کرد.

نیمار در این فایل صوتی تیاگو راموس، دوست پسر ۲۲ ساله مادرش را «… کوچک» و «مادر...» خطاب می‌کند. یکی از دوستانش هم می‌گوید باید «جارو در … کرد».

نادین گونسالویز مادر ۵۳ ساله نیمار روابط خود با یک مرد جوان را در ماه آوریل با انتشار عکس‌های خود و دوست پسرش آشکار کرد اما اندکی بعد اعلام شد این فرد دوجنسگرا بوده است.

سال گذشته نیز نایلا ترینداده مندس دو سوزا، مدل جوان برزیلی ادعا کرده بود که نیمار، مهاجم ۲۷ ساله تیم پاری سن ژرمن روز ۱۵ مه ۲۰۱۹ (۲۵ اردیبهشت) در هتلی در پاریس، پایتخت فرانسه به او تجاوز کرده؛ اتهامی که نیمار آنرا رد کرد. این اتهام در دستگاه قضایی برزیل به دلیل نبود مستندات و دلایل کافی مختومه اعلام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تخلفات زیست محیطی» در عمارت مجلل نیمار؛ جریمه یک میلیون یورویی در انتظار ستاره برزیلی است

پیمان آتش‌بس بین نیمار و بارسلونا منعقد شد

رئیس «ام آی ۶» بابت تبعیض علیه جاسوسان دگرباش جنسی عذرخواهی کرد