میلیون‌ها موش به مزارع کشاورزی در نیوساوت‌ولز استرالیا هجوم بردند

موش‌ها به مزارع کشاورزی در استرالیا هجوم برده‌اند
موش‌ها به مزارع کشاورزی در استرالیا هجوم برده‌اند Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بدترین حالت پس از تاریکی هوا رخ می‌دهد زمانی که میلیون‌ها موش که در طول روز مخفی شده‌ بودند، فعال می‌شوند. در طول روز بحران کمتر نمایان است.

آگهی

کشاورزان در زمین‌های وسیع در نیوساوت‌ولز استرالیا در معرض خطر طاعون موش‌ها قرار دارند که دولت ایالتی آن را «کاملا بی‌سابقه» توصیف کرده است.

اینکه چند میلیون از این جوندگان مزارع کشاورزی در سراسر این ایالت را آلوده کرده‌اند همچنان در حد حدس و گمان است. اما بسیاری از اهالی این منطقه چند ماهی است که قبل از رفتن به سر کار موش‌های مرده را جمع آوری می‌کنند.

آدام مارشال، وزیر کشاورزی ایالت گفت که اگر تعداد موش‌ها به میزان قابل توجهی کاهش نیابد، نیوساوت‌ولز با «یک بحران اقتصادی و اجتماعی مطلق» روبرو می‌شود.

خطر این وجود دارد که موش‌ها در زمستان نیمکره جنوبی، تعداد خود را حفظ کرده و گندم، جو و کلزا را قبل از برداشت ببلعند.

کشاورزان نیوساوت‌ولز، بزرگترین انجمن کشاورزی ایالت، پیش‌بینی می‌کنند که طاعون بیش از یک میلیارد دلار استرالیا به محصولات کشاورزی آسیب بزند.

آسوشیتدپرس
موش‌ها به مزارع کشاورزی در استرالیا هجوم برده‌اندآسوشیتدپرس

دولت ایالتی پنج هزار لیتر سم برومادیولون را از هند سفارش داده است. دولت فدرال هنوز برنامه اضطراری برای استفاده از این سم ممنوعه در محیط محصولات کشاورزی را تایید نکرده است. منتقدان واهمه دارند که این سم علاوه بر موش‌ها، حیواناتی را نیز که از آن‌ها تغذیه می‌کنند از جمله عقاب دم‌گوه‌ای و حیوانات خانگی را از بین ببرد.

پرجمعیت‌ترین ایالت استرالیا پیش از این با آتش‌سوزی، سیل و همچنین مشکلات مربوط به همه‌گیری کرونا دست و پنجه نرم کرده بود.

این منطقه چندین ماه است که پس از بارش شدیدترین بارندگی‌ها در سال‌های اخیر با موش‌ها مبارزه می‌کند.

بدترین حالت پس از تاریکی هوا رخ می‌دهد زمانی که میلیون‌ها موش که در طول روز مخفی شده‌ بودند، فعال می‌شوند. در طول روز بحران کمتر نمایان است.

لاشه موش‌ها و فضولات آن‌ها در پشت بام‌ها، مخازن آب کشاورزان را آلوده می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان آلمانی موش‌های دچار فلج حرکتی را درمان کردند

محموله ۴۰ موش سیاه در فضا؛ «موش‌های تنومند» با عضلات ثابت به زمین برگشتند

فرانسه؛ روایت پدر دختری که موش‌ها در خواب جویدندش