Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

معترضان به نژادپرستی در آستانه سالگرد قتل جورج فلوید در مینیاپولیس راهپیمایی کردند

راهپیمایی در مینیاپولیس در آستانه سالگرد کشته شدن جورج فلوید
راهپیمایی در مینیاپولیس در آستانه سالگرد کشته شدن جورج فلوید Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ال شارپتون، فعال سرشناس حقوق مدنی در آمریکا در جمع شرکت‌کنندگان در راهپیمایی مینیاپولیس از کشته شدن جورج فلوید به عنوان «یکی از بزرگترین ننگ‌های تاریخ ایالات متحده» یاد کرد.

آگهی

صدها نفر از فعالان مبارزه با نژادپرستی و شهروندان آمریکایی روز یکشنبه در آستانه اولین سالگرد کشته شدن جورج فلوید در شهر مینیاپولیس راهپیمایی کردند.

اعضای خانواده جورج فلوید، مرد سیاهپوستی که به دست درک شووین، مامور سفیدپوست پلیس مینیاپولیس کشته شد در این راهپیمایی حضور داشتند. درک شووین ماه گذشته به دلیل قتل جورج فلوید از سوی هیات منصفه دادگاه مجرم شناخته شد. حکم دادگاه علیه درک شووین که اکنون در زندان به سر می برد روز ۲۵ ژوئن (چهارم تیر) مشخص خواهد شد.

ال شارپتون، فعال سرشناس حقوق مدنی در آمریکا در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی مینیاپولیس از کشته شدن جورج فلوید به عنوان «یکی از بزرگترین ننگ های تاریخ ایالات متحده» یاد کرد. وی گفت: «آنچه بر سر جورج فلوید و بسیاری از افراد دیگر آمد باعث ایجاد تغییر در آمریکا و جهان شد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خانواده دیگر قربانیان خشونت های پلیس در آمریکا نیز در راهپیمایی روز یکشنبه در کنار خانواده جورج فلوید حضور داشتند. انتشار تصاویری از لحظات کشته شدن جورج فلوید سال گذشته موجی از اعتراض ها را در آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان برانگیخت.

درک شووین و دیگر ماموران پلیس مینیاپولیس در روز ۲۵ مه سال گذشته قصد داشتند جورج فلوید، شهروند ۴۶ ساله را به ظن استفاده از یک اسکناس ۲۰ دلاری تقلبی بازداشت کنند. درک شووین در جریان بازداشت جورج فلوید نزدیک به ۱۰ دقیقه زانوی خود را بر روی گردن او فشار داد. آخرین جملات جورج فلوید پیش از مرگ که چند بار گفته بود «نمی توانم نفس بکشم» طی یک سال گذشته به یکی از شعارهای معترضان به نژادپرستی و خشونت های پلیس آمریکا تبدیل شد.

قرار است روز سه شنبه رویدادهای دیگری نیز به مناسبت اولین سالگرد کشته شدن جورج فلوید در سراسر آمریکا برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش شدید نژادپرستی «سفیدپوستان برتری‌طلب» در ارتش کانادا

مامور پلیسی که جورج فلوید را به قتل رساند به ۲۲ سال و نیم زندان محکوم شد

جورج فلوید پیش از مرگ: به مادرم و فرزندانم بگویید دوستشان دارم