Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نروژ واکسن آسترازنکا را ممنوع و تزریق جانسون‌اند‌جانسون را محدود کرد

آغاز تزریق واکسن جانسون‌اندجانسون در اروپا/ بلژیک
آغاز تزریق واکسن جانسون‌اندجانسون در اروپا/ بلژیک Copyright Virginia Mayo/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Virginia Mayo/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت نروژ روز چهارشنبه اعلام کرد که استفاده از واکسن آسترازنکا در این کشور به کلی متوقف شده و واکسن تک دوزی جانسون‌اندجانسون تنها به داوطلبان تزریق خواهد شد.

آگهی

دولت نروژ روز چهارشنبه اعلام کرد استفاده از واکسن آسترازنکا در این کشور به کلی متوقف و واکسن تک دوزی جانسون‌اندجانسون تنها به داوطلبان تزریق خواهد شد.

نروژ به همراه دانمارک از زمان انتشار نخستین گزارش‌ها نسبت به بروز عارضه خون‌لختگی در میان شمار معدودی از کاربران واکسن سوئدی-بریتانیایی آسترازنکا، برخلاف توصیه آژانس دارویی اروپا و سازمان جهانی بهداشت، استفاده از این واکسن را تعلیق کردند.

ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ با اعلام این خبر گفت واکسن‌های جانسون‌اندجانسون خریداری شده در این کشور برای مقابله با امواج احتمالی بعدی کرونا ذخیره می‌شود اما واکسن‌های آسترازنکا به دیگر کشورهای اروپایی و همچنین از طریق سبد کوواکس به دیگر مناطق جهان صادر خواهد شد.

بروز مشکل خون‌لختگی در مقیاس پایین‌تر در میان کابران واکسن جانسون‌اندجانسون هم دیده شده است. دانمارک و نروژ نخستین کشورهایی بودند که پیش از نهادهای بین‌المللی اعلام کردند با توجه به نتایج مطالعات اولیه، واکسن آسترازنکا ممکن است در میان افراد جوان و سالم، باعث واکنش شدید سیستم ایمنی شده و خون‌لختگی ایجاد کند.

بسیاری از کشورهای اروپایی استفاده از واکسن آسترازنکا را صرفا برای افراد بالاتر از ۵۰ یا ۵۵ سال تجویز می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال بروز نوعی واکنش عصبی نادر پس از تزریق واکسن «جانسون اند جانسون»

سازمان جهانی بهداشت استفاده اضطراری از واکسن کرونای «جانسون اند جانسون» را تایید کرد

نروژ،اسپانیا،ایرلند کشور فلسطین را به رسمیت شناختند؛ لهستان حمایت کرد؛ فرانسه:شرایط هنوز فراهم نیست