Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هجوم مهاجران غیرقانونی به اروپا با کاهش همه‌گیری کرونا؛ سازمان ملل هشدار داد

پناهجویانی که خود را به جزیره لامپدوزا رسانده‌اند
پناهجویانی که خود را به جزیره لامپدوزا رسانده‌اند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می‌گوید هجوم پناهجویان در آخر هفته گذشته به جزیره لامپدوزا نشان داد که اروپا باید ساز و کاری منطقی برای پذیرش و آمادگی در مقابل ورود پناهجویان به این قاره در نظر بگیرد.

آگهی

با کاهش همه‌گیری کرونا، سرعت هجوم مهاجران خارجی به قاره اروپا افزایش یافته است.

رئيس اداره پناهندگان سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه صدها مهاجر در آخر هفته گذشته از طریق قایق خود را به جزیره لامپدوزا ایتالیا رسانده‌اند اعلام کرد: «کشورهای اروپایی با در نظر گرفتن مکانیزم‌های قابل پیش‌بینی و صحیح، می‌توانند به راحتی ورود مهاجران را مدیریت کنند و صدها مهاجری که به سواحل آنها می‌رسند را بپذیرند.»

فیلیپ گراندی، کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در خصوص موج تازه ورود مهاجران می‌گوید: «اگر آخر این هفته ما دوباره شاهد ورود پناهجویان از طریق دریای مدیترانه باشیم، اثبات می‌کند که اروپا برای مقابله با این امور به مکانیزم‌های قابل پیش‌بینی و دقیق‌تری احتیاج دارد.»

او که در یک کنفرانس خبری با کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا شرکت داشت در ادامه گفت: «چندین قایق خود را به جزیره لامپدوزا رساندند اما ما در مورد یک مکانیزم منطقی صحبت می‌کنیم که می‌تواند بسیار قابل کنترل باشد. مکانیزمی که برای پیاده شدن و جابه‌جایی پناهجویان کارآمد باشد. ضمن اینکه من فکر می‌کنم ما به مکانیزم عادلانه و منطقی احتیاج داریم که بتواند افرادی که درخواست پناهندگی آنها پذیرفته نشده را به صورتی درست به کشورهایشان باز گرداند.»

در همین حال یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا از کشورهای اروپایی خواست با ایتالیا در پذیرش پناهجویانی که خود را به جزیره لامپدوزا رسانده‌اند ابراز همبستگی کنند.

این کمیسیر عالی اتحادیه اروپا در نشست خبری خود در ادامه گفت: «وقتی می‌بینیم تعداد زیادی از افراد در مدت زمان کوتاهی خود را به اینجا رسانده‌اند، نیاز به همبستگی عظیم احساس می‌شود. من از سایر کشورهای عضو اتحادیه می‌خواهم در این مسیر همراهی کنند و تا جایی که می‌توانند از این پناهجویان حمایت نمایند.»

یوهانسون که در کنار فیلیپو گراندی حضور داشت در ادامه گفت: «من می‌دانم که این موضوع در دوران همه‌گیری ویروس کرونا دشوارتر است اما فکر می‌کنم می‌توان این موضوع را با همبستگی و همراهی و حمایت از پناهجویان مدیریت کرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

صبح روز دوشنبه، ۱۰ مه، ۶۸۵ مهاجر غیرقانونی دیگر به جزیره لامپدوزای ایتالیا رسیدند تا مجموع تعداد آنها در ۲۴ ساعت پیش از آن به ۲ هزار و صد نفر برسد.

در همین حال ، طبق اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت ، از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون بیش از ۴۵۰ نفر در تلاش برای عبور از مدیترانه و رسیدن به خاک اروپا جان خود را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایت تلخ آتش‌سوزی کمپ آوارگان روهینگیا در بنگلادش؛ ۴۵ هزار پناهجو آواره‌تر شدند

عمر «نابودی» تنها ۲۴ ماه بود؛ داستان کودک پناهجویی که در جزایر قناری جان باخت

ورود رئیس جمهور گرجستان به قانون جنجالی رسانه‌ها با استفاده از حق وتو؛ حزب حاکم کوتاه نمی‌آید