Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عمر «نابودی» تنها ۲۴ ماه بود؛ داستان کودک پناهجویی که در جزایر قناری جان باخت

Gran Canaria
Gran Canaria Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کودک پناهجو ابتدا از سوی نیروهای امداد نجات پیدا و به بیمارستان منتقل شد، اما به دلیل وضعیت بحرانی عمر نابودی در دو سالگی به پایان رسید.

آگهی

یک دختر دو ساله که از قایق پناهجویان در نزدیکی جزایر قناری در اسپانیا نجات پیدا کرده بود بعد از مدتی بستری در بیمارستان جان باخت.

این کودک خردسال اهل مالی که «نابودی» نام داشت در شرایطی از آب گرفته شد که دچار ایست قلبی شده بود. در ادامه با تلاش نیروهای امداد اسکله آرگوینگوین، نابودی احیا و به بیمارستان منتقل شد. اما با توجه به شرایط بحرانی این کودک، عمر او بیشتر از ۲۴ ماه به طول نینجامید و در بیمارستان درگذشت.

نابودی نوزدهمین قربانی مهاجری است که در سال ۲۰۲۱ در حوالی جزایر قناری جان خود را از دست داده است. نابودی یکی از ۵۲ نفری بود که از سواحل غربی آفریقا راهی اسپانیا شده بودند. این گروه پیش از آنکه از سوی سرویس نجات دریایی اسپانیا نجات داده شوند ۵ روز را در اقیانوس اطلس گذرانده بودند. در این میان ۲۹ زن و ۹ کودک نیز حضور داشتند.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا بعد از انتشار خبر فوت این کودک ۲۴ ماهه در حساب توییتری خود نوشت: «هیچ کلمه‌ای برای توصیف این همه درد وجود ندارد.» آقای سانچز همچنین از تمام کسانی که برای نجات جان نابودی تمام تلاش خود را کرده بودند تشکر کرد. او همچنین در ادامه نوشت: «این ضربه‌ای به وجدان همه ما بود، نابودی تنها ۲۴ ماه عمر داشت.»

ماجرای نجات اولیه نابودی از اقیانوس به صفحه اول بسیاری از روزنانه‌های اسپانیایی راه یافت اما خبر جان باختن دردناک او جامعه این کشور را متاثر کرده است.

در سال جاری تاکنون حدود ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از گذرگاه خطرناک آتلانتیک جان سالم به در برده و با قایق‌های به جزایر قناری رسیده‌اند. در سال ۲۰۲۰  نزدیک به۲۳۰ هزار نفر توانسته بودند با موفقیت از این منطقه خطرناک سالم عبور کنند در حالی که طبق گزارش آژانس مهاجرت سازمان ملل ۸۴۹ نفر در همان زمان کشته یا مفقود شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نجات ۱۶۰ پناهجوی سردرگم در دریای مدیترانه توسط گارد ملی تونس؛ ۳۹ نفر اما قربانی شدند

کمک یک اسپانیایی به مهاجرانی که با تهدید اسلحه مجبور به ترک قایق در میان امواج دریا شده بودند

مهاجران غیرقانونی رکورد هفده ساله ورود به جزایر قناری اسپانیا را شکستند