جودو؛ روسیه در دومین روز گرند اسلم کازان به صدر رسید

گرند اسلم کازان
گرند اسلم کازان Copyright from Euronews video
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تایمازووا در فینال مبارزات منهای ۷۰ کیلوگرم زنان با نمایشی هوشمندانه موفق شد حریف آلمانی خود را با امتیاز وازاری شکست دهد تا مدال طلای مسابقات را بر گردن اندازد.

آگهی

دومین روز از رقابت‌های گرند اسلم جودو در کازان که با درخشش ورزشکاران روس همراه بود پنجشنبه شب طی مراسمی ویژه استارت خورد.

بهترین جودوکار مرد

در مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان دو جودوکار از کشور میزبان به فینال راه یافتند که از میان آن دو ماخمادبک ماخمادبکف موفق شد در یک لحظه هموطن خود را غافلگیر کند و به امتیاز پیروزی بخش ایپون دست یابد.

جودوکار روس پس از دریافت مدال طلای خود از دستان رستم مینیخانوف، رئیس جمهوری تاتارستان احساسش را از برتری مقابل همطونش اینگونه بیان کرد: «ما جودوکاران همه عضو یک خانواده هستیم. ما تمام سال را با هم تمرین می‌کنیم و مثل برادر هستیم. در فینال با هم‌تیمی خودم ایوب خازعلی‌اف روبرو شدم؛ در حالی که قبل از مسابقات برای کسب آمادگی با هم تمرین و زندگی کرده بودیم. برای ما مهم نبود کدامیک برنده شویم زیرا در نهایت دوست یکدیگر هستیم.»

بهترین جودوکار زن

مادینا تایمازووا از روسیه پس از کسب مدال نقره در رقابت‌های مسترز و در تورنمنت گرند اسلم تفلیس با آمادگی کامل و با هدف کسب طلا در کشورش پا به میدان گذاشته بود.

تایمازووا در فینال مبارزات منهای ۷۰ کیلوگرم زنان با نمایشی هوشمندانه موفق شد حریف آلمانی خود را با امتیاز وازاری شکست دهد تا مدال طلای مسابقات را بر گردن اندازد.

جودوکار روس پس از دریافت مدال طلای خود از دستان وزیر ورزش کشورش گفت: «برگزاری مسابقات گرند اسلم در کازان فوق‌العاده است زیرا به ما کمک می‌کند که به بازی‌های المپیک نزدیک‌تر شویم و مهارت‌های خود را نیز تقویت کنیم.»

مجارستان نخستین طلای مسابقات را دشت کرد

روسیه این فرصت را داشت تا در مبارزات وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان نیز به مدال طلا دست یابد اما با مانعی به نام آتیلا آنگواری از کشور مجارستان برخورد کرد.

جودوکار مجار در فینال این وزن با اجرای زیبای فن کوچی‌گاری یک امتیاز وازاریِ سرنوشت ساز دریافت کرد تا بدین ترتیب ضمن برتری بر حریف روس نخستین مدال طلای مسابقات گرند اسلم را بر گردن اندازد.

آنگواری مدال زرین خود را از دستان واسیلی آنیسیمف، سفیر فدراسیون جهانی جودو و رئیس فدراسیون جودوی روسیه دریافت کرد.

لهستان نیز از کسب مدال طلا بی نصیب نماند

آگاتا اوزدوبا بلاش، جودوکار لهستانی موفق شد در فینال مبارزات وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان با کسب امتیاز وازاری و غلبه بر حریفی از کشور برزیل خود و کشورش را صاحب نخستین مدال طلای این تورنمنت کند.

جودو ورزش ریشه‌دار در روسیه

جودوکاران روسیه در روز دوم تورنمنت با نمایش توانایی‌ها و مهارت‌‌های خود نشان دادند که این ورزش از چه جایگاه مستحکمی در این کشور برخوردار است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ هر دو مدال‌ طلای دومین روز مسابقات جهانی بوداپست به گردن ژاپنی‌ها افتاد

جودو؛ ایتالیا در پایان گرند اسلم آنتالیا صدر جدول مدال ها را تصاحب کرد

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن