Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تأیید تعلیق فیس‌بوک ترامپ؛ رئیس جمهوری سابق آمریکا با وبسایت جدید آمد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او در این پلاتفورم که ساختار آن به وبلاگ شبیه است، اما قابلیت کامنت گذاشتن و تعامل با نویسنده را ندارد، بیانیه‌ها و فیلم‌هایی را منتشر می‌کند که کاربران می‌توانند آنها را پسند کرده و در رسانه‌های اجتماعی دیگر همرسان کنند.

آگهی

هیئت نظارت فیس‌بوک روز چهارشنبه ۵ مه (۱۵ اردیبهشت) با انتشار مصوبه‌ای، ادامه تعلیق صفحه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در این شبکه اجتماعی و نیز حساب کاربری او در اینستاگرام برای مدت نامعلوم را تأیید کرد.

نهاد نظارتی فیس‌بوک با این حال گفته است که تعلیق نامحدود حساب کاربری ترامپ به عنوان «اعمال مجازات نامشخص و غیر استاندارد» را مناسب نمی‌داند و به همین دلیل باید تصمیم خود را در مورد تعلیق این کاربر در مدت شش ماه بررسی کرده و «تصمیم متناسب» منطبق با قوانین این شرکت را اعلام نماید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در پی حمله گروهی از طرفداران دونالد ترامپ به کاپیتول، ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن در روز ۶ ژانویه، برخی شبکه‌های اجتماعی به اعمال مجازات‌هایی علیه او به دلیل تحریک به خشونت پرداختند و از آن پس دسترسی او به حساب‌های کاربری‌اش در فیس‌بوک و اینستاگرام ممنوع و حساب توییترش به طور کامل بسته شد.

شرکت فیس‌یوک سه روز بعد از بستن صفحه دونالد ترامپ گفته بود تصمیم‌گیری نهایی در مورد مسئله تعلیق این صفحه را بر عهده هیئت نظارت گذاشته است.

تصمیم روز چهارشنبه هیئت نظارت فیس‌بوک توسط هیچ یک از کارکنان این شرکت، حتی مدیر عامل آن، مارک زاکربرگ قابل لغو نیست.

وبسایت جدید جدید ترامپ

دونالد ترامپ چند روز پیش از اعلام رأی هیئت نظارت فیس‌بوک، صفحه وبسایت جدیدی را به نام «مستقیم از میز کار دونالد ترامپ» راه‌اندازی کرد. او پیش از این وعده داده بود که شبکه اجتماعی جدیدی راه‌اندازی می‌کند.

او در این پلاتفورم که ساختار آن به وبلاگ شبیه است، اما قابلیت کامنت گذاشتن و تعامل با نویسنده را ندارد، بیانیه‌ها و فیلم‌هایی را منتشر می‌کند که کاربران می‌توانند آنها را پسند کرده و در رسانه‌های اجتماعی دیگر همرسان کنند. در این صفحه تاکنون فرسته‌هایی با مضمون ادعای رئیس جمهوری پیشین آمریکا مبنی بر بروز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری اکتبر ۲۰۲۰ منتشر شده است.

فاکس‌نیوز در این زمینه از قول یک کارشناس گفته است که این سامانه به ترامپ امکان می‌دهد تا با طرفداران خود بهتر ارتباط برقرار کند، اما برخی از طرفداران او گفته‌اند که برای دونالد ترامپ داشتن حساب فیس‌بوک به هدف نامزدی در انتخابات سال ۲۰۲۴ ضروری است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ از فیس بوک، توییتر و گوگل شکایت جمعی می‌کند

فیس‌بوک در دعاوی حقوقی با مقامات آمریکایی بر سر قوانین رقابتی پیروز شد

جمهوریخواهان گزینه وفادار به ترامپ را به عنوان جانشین لیز چینی برگزیدند