Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فیسبوک و توییتر زیر پست‌های ترامپ هشدار «اطلاعات گمراه کننده» دادند

Donald Trump
Donald Trump Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیران توییتر و فیسبوک می‌گویند که پست‌های به اشتراک گذاشته شده از سوی رئيس جمهوری آمریکا مغایر با مقررات این شرکت‌ها در خصوص عدم اعلام نتایج انتخابات پیش از مشخص شدن نهایی و قطعی شمارش آرا است.

آگهی

پست‌های دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا در توییتر و فیسبوک با هشدارهای «اطلاعات گمراه‌کننده» همراه شد.

صبح روز چهارشنبه چهارم نوامبر، دونالد ترامپ در حساب توییتری خود با به اشتراک گذاشتن پیامی جنجالی ادعا کرد که او پیروز انتخابات شده و دموکرات‌ها در حال «تقلب» در روند شمارش آرا هستند.

توییتر بلافاصله این پیام رئيس جمهوری آمریکا را نشان‌دار کرد و نوشت: «بخشی یا همه این محتوای به اشتراک گذاشته در توییتر بحث انگیز است و می‌تواند درباره انتخابات گمراه کننده باشد.»

توییتر و فیسبوک پیشتر اعلام کرده بودند دسترسی کاربرانی که سعی در اعلام پیروزی زودهنگام داشته باشند را محدود خواهد کرد.

در فیسبوک البته پیام آقای ترامپ تا ساعاتی بدون مشکل باقی ماند تا اینکه مدیران این شبکه اجتماعی هم برچسبی به آن اضافه کردند که روی آن نوشته بود: «از آنجایی که شمارش آرا ممکن است روزها تا هفته‌ها به طول بینجامد، احتمال دارد که نتایج نهایی با شمارش آرای اولیه متفاوت باشد.»

آقای ترامپ اندکی پس از پست‌های خود در شبکه‌های مجازی، طی یک سخنرانی در میان طرفدارانش ادعای پیروزی در انتخابات را تکرار کرد و گفت: «ما خودمان را برای برنده شدن درانتخابات آماده می‌کردیم،‌ تا جایی که به من مربوط باشد آن را برده‌ایم

آقای ترامپ همچنین به روند اعلام شمارش آرا اعتراض کرد و گفت: «داشتیم برای جشن بزرگ آمده می‌شدیم و داشتیم به‌کل برنده می‌شدیم که ناگهان همه‌چیز متوقف شد.»

پس از پایان این سخنرانی و به اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی، فیس‌بوک باز هم با آوردن برچسبی در کنار ویدیوی آقای ترامپ تاکید کرد که نتایج نهایی ممکن است با شمارش آرای ابتدایی متفاوت باشد. توییتر اما چنین نکرد و گفت فیلم کنفرانس آقای ترامپ مغایر با اصول این شبکه اجتماعی نیست.

تا کنون  با شمارش آرای ۴۱ ایالت از مجموع ۵۰ ایالت آمریکا، آقای جو بایدن با کسب ۲۳۸ آرای الکترال وضعیت بهتری نسبت به رقیب خود، دونالد ترامپ دارد. رئيس جمهوری آمریکا تاکنون موفق به کسب ۲۱۳ آرای الکترال شده، هرچند او در اکثر ایالت‌های باقی‌مانده و کلیدی از رقیب دموکرات خود پیش است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توییتر حساب کاربری ترامپ را برای همیشه بست

پیشروی ترامپ در نوادا؛ تشدید نگرانی دموکرات‌ها برای از دست دادن ۶ رای الکترال

ترامپ: تا جایی که به من مربوط است، انتخابات را برده‌ایم