ترامپ: تا جایی که به من مربوط است، انتخابات را برده‌ایم

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«رأی‌گیری باید متوقف شود. نمی‌خواهیم ساعت چهار صبح یک سری صندوق رأی پیدا کنند و بعد آنها را به لیست اضافه کنند.»

آگهی

در حالی که شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده همچنان در جریان است، دونالد ترامپ، رئيس جمهوری این کشور،‌ طی سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد که پیروز شده است.

وی گفت: «ما خودمان را برای برنده شدن درانتخابات آماده می‌کردیم،‌ تا جایی که به من مربوط باشد آن را برده‌ایم.» 

آقای ترامپ همچنین به روند اعلام شمارش آرا اعتراض کرد و گفت: «داشتیم برای جشن بزرگ آمده می‌شدیم و داشتیم به‌کل برنده می‌شدیم که ناگهان همه‌چیز متوقف شد.»

رئيس جمهوری آمریکا همچنین به پیشتازی‌اش در شماری از ایالتهای کلیدی اشاره کرد و افزود: «ما در ایالت‌هایی که انتظارش را نداشتیم برنده شدیم، و تازه با اختلاف زیاد هم برنده شدیم. ایالت بزرگ اوهایو و تگزاس.»

وی با اشاره به برنده شدن در سه ایالت کلیدی پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین گفت: «ما جلو بودیم اما ناگهان معلوم نیست چه شد. همه‌چیز متوقف شد.»

دونالد ترامپ با یادآوری سخنان پیشینش دربارهٔ روند انتخابات، و مخالفتش با رأی‌گیری به شیوهٔ پستی گفت: «پیشتر نگفته بودم؟ گفته بودم که ‌آنها می‌خواهند (به‌هر قیمتی) برنده شوند و اگر برنده نشوند کار را به دادگاه می‌کشند. این تخلف در آرای مردم امریکاست،‌ این برای کشور ما ننگ است.» 

وی افزود: «ما می‌خواهیم قانون به‌شکل درست به کار گرفته شود. رأی‌گیری باید متوقف شود. نمی‌خواهیم ساعت چهار صبح یک سری صندوق رأی پیدا کنند و بعد آنها را به لیست اضافه کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین واکنش رهبران اروپایی به نتیجه انتخابات آمریکا؛ «مردم حرفشان را زدند»

پیشتازی بایدن بورس‌های آمریکا و اروپا را سبز پوش کرد

فیسبوک و توییتر زیر پست‌های ترامپ هشدار «اطلاعات گمراه کننده» دادند