مرگ کارمند سفارت سوئیس در تهران بر اثر سقوط از برج کامرانیه

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سقوط عضو سفارت سوئیس از برج در تهران
سقوط عضو سفارت سوئیس از برج در تهران   -   کپی رایت  Canva/Pixabay

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ مه) گزارش کرده‌اند که یکی از کارکنان سفارت سوئیس در تهران بر اثر سقوط از بلندی درگذشته است.

طبق اعلام مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی تهران، این حادثه ساعت ۹:۳۰ صبح به پلیس اطلاع داده شده و ماموران این نهاد با حضور در محل متوجه شده‌اند که خانمی ۵۲ ساله تبعه و کارمند سفارت سوئیس از طبقه ۱۸ برجی در کامرانیه سقوط و فوت کرده است.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران، با بیان اینکه این فرد «دبیر اول سفارت سوئیس» بوده است به خبرگزاری مهر گفت: «هنوز مشخص نیست این فرد خودکشی کرده یا این سقوط صرفاً یک حادثه بوده است اما از زمان فوت او مدت زیادی گذشته است.»

این مقام سازمان اورژانس با اظهار بی‌اطلاعی درباره اینکه آیا «شواهدی مبنی بر ورود به زور به منزل این فرد یافت شده است یا نه»، گفت: «آن چیزی که گفته می‌شود این است که صبح کارگر این فرد به داخل ساختمان می‌آید و متوجه عدم حضور او می‌شود. سپس با پلیس تماس می‌گیرند و پلیس هم با اورژانس تماس می گیرد و جسد داخل باغچه کشف می‌شود.»

وزارت خارجه سوئیس با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرده است که تایید می‌کند «یکی از کارکنان سوئیسی سفارت سوئیس در تهران بر اثر یک حادثه مرگبار روز سه‌شنبه جان باخته است».

از سوی دیگر وزارت خارجه سوئیس در تماس یورونیوز فارسی با این نهاد اعلام کرد که به‌دلیل محافظت از داده‌ها و حریم شخصی نمی تواند اطلاعات بیشتری ارائه دهد و سفارت سوئیس در ایران برای بررسی ماجرا در تماس با مسئولین محلی قرار دارد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این خبر با اظهار تسلیت اعلام کرده است «موضوع از طریق مراجع ذیصلاح در دست بررسی بوده و نتیجه تحقیقات متعاقبا اعلام خواهد شد.»

هنوز اطلاعات بیشتری از نحوه دقیق مرگ این فرد منتشر نشده است.

سوئیس از زمان حادثه اشغال سفارت ایالات متحده در تهران در سال ۵۸ و قطع روابط دیپلماتیک دو کشور حافظ منافع آمریکا در ایران بوده است.

به اینستاگرام یورونیوز بپیوندید