Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست مجوز برای تزریق واکسن «فایزر-بیون‌تک» به ۱۵-۱۲ ساله‌ها در اروپا ارائه شد

تزریق واکسن کرونا
تزریق واکسن کرونا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت‌های «فایزر» و «بیون تک» در بیانیه مشترک خود اعلام کرده‌اند که نتیجه آزمایش بالینی واکسن تولیدی آنها بر روی بیش از دو هزار نوجوان نشان داده که واکسن کرونا برای افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله «ایمن» و «موثر» است.

آگهی

شرکت های داروسازی «فایزر» و «یبون تک» روز جمعه از اداره دارویی اروپا برای تزریق واکسن تولیدی خود علیه بیماری «کووید ۱۹» به کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله درخواست مجوز کردند. 

این دو شرکت با استناد به تحقیقی بالینی که از «کارایی ۱۰۰ درصدی» واکسن کرونا برای افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله حکایت دارد خواستار گسترش دایره استفاده از محصول خود به این گروه سنی شدند. اداره دارویی اروپا پیش از این مجوز استفاده از واکسنی را که این دو شرکت تولید کرده اند برای افراد ۱۶ سال به بالا صادر کرده بود. 

فرایند صدور مجوز برای استفاده از واکسن ها از طرف اداره دارویی اروپا معمولا بین چهار تا شش هفته طول می کشد. به این ترتیب انتظار می رود که امکان تزریق واکسن «فایزر-بیون تک» به کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله اروپایی از ماه ژوئن (خرداد/تیر) فراهم شود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در صورت صدور مجوز برای تزریق واکسن «فایزر-بیون تک» به ۱۲ تا ۱۵ ساله ها، این برای اولین بار خواهد بود که اعضای این گروه سنی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا امکان استفاده از یکی از واکسن های کرونا را خواهند یافت. 

شرکت های «فایزر» و «بیون تک» در بیانیه مشترک خود که اعلام کرده اند که نتیجه آزمایش بالینی واکسن تولیدی آنها بر روی بیش از دو هزار نوجوان نشان داده که واکسن کرونا برای افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله «ایمن» و «موثر» است. 

شرکت های «فایزر» و «بیون تک» پیش از این از اداره دارو و غذای آمریکا نیز درخواست کرده بودند که مجوز تزریق واکسن تولیدی آنها به اعضای گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال در این کشور گسترش یابد. 

اداره دارویی اروپا ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ استفاده از واکسن «فایزر-بیون تک» را به عنوان اولین واکسن علیه بیماری «کووید ۱۹» تائید کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل ارتباط احتمالی بین تزریق واکسن فایزر با موارد میوکاردیت را اعلام کرد

نتیجۀ اولین تحقیق در دنیای واقعی: واکسن فایزر تا ۹۴درصد در پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ موثر است

وزارت بهداشت اسرائیل: واکسن فایزر-بیون‌تک ۹۹ درصد کارآیی دارد