Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسیه در اقدامی تلافی‌جویانه یک دیپلمات ایتالیایی را اخراج کرد

روسیه در اقدامی تلافی‌جویانه تصمیم به اخراج یک دیپلمات ایتالیایی گرفت
روسیه در اقدامی تلافی‌جویانه تصمیم به اخراج یک دیپلمات ایتالیایی گرفت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه ایتالیا در واکنش به تصمیم روز دوشنبه مسکو با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را «بی‌پایه و غیرمنصفانه» توصیف کرد.

آگهی

دولت مسکو روز دوشنبه در واکنش به تصمیم ماه گذشته ایتالیا مبنی بر اخراج دو دیپلمات روس اعلام کرد که به یک دیپلمات ایتالیایی ۲۴ ساعت فرصت داده است تا خاک روسیه را ترک کند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که اخراج این دیپلمات ایتالیایی به تلافی «اقدامات غیردوستانه و توجیه ناپذیر» این کشور صورت می‌گیرد. در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده که اخراج یک وابسته نظامی سفارت ایتالیا به سفیر این کشور در مسکو ابلاغ شده است.

وزارت خارجه ایتالیا در واکنش به تصمیم روز دوشنبه مسکو با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را «بی‌پایه و غیرمنصفانه» توصیف کرد. پلیس ایتالیا حدود یک ماه پیش یک افسر نیروی دریایی این کشور را حین تحویل اسناد سری به یک مقام نظامی روسیه بازداشت کرد. به دنبال این حادثه وزارت خارجه ایتالیا تصمیم به اخراج دو دیپلمات روسیه که در این ماجرا نقش داشتند گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

افسر بازداشت شده ارتش ایتالیا پس از بازداشت گفته بود که به دلیل «نیاز مالی» تصمیم گرفت تا اطلاعاتی محرمانه را در ازای دریافت پول در اختیار مقام نظامی روسیه بگذارد. این افسر ارتش ایتالیا هنگام تحویل اسناد محرمانه در پارکینگی در رم بازداشت شد.

لوئیجی دی مایو، وزیر خارجه ایتالیا پیش از این ماجرای جاسوسی روسیه از کشورش را «اقدامی بسیار جدی و خصمانه» توصیف کرده بود. یکی از رسانه‌های ایتالیا گزارش داده بود که اطلاعات محرمانه‌ای که مقام نظامی روسیه به دنبال آن بوده است شامل برخی پرونده‌های ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) می‌شد. با این حال ناتو از تائید یا تکذیب این گزارش خودداری کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استکهلم در اعتراض به تحریم‌ یک محقق سوئدی سفیر روسیه را احضار کرد

حمله مسلحانه در داغستان روسیه؛ بیش از ۱۹ مامور پلیس و چند غیرنظامی کشته شدند

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است