کاستکس به دنبال قتل مامور زن با ضربات چاقو: حمله به پلیس فرانسه حمله به «جمهوری» است

صحنه قتل مامور پلیس زن با ضربات چاقو
صحنه قتل مامور پلیس زن با ضربات چاقو Copyright شهر «رامبویه» در نزدیکی پاریس
Copyright شهر «رامبویه» در نزدیکی پاریس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرد مهاجم که به هنگام حمله فریاد «الله اکبر» سر داده بود با شلیک ماموران پلیس فرانسه کشته شد

آگهی

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه، حمله با چاقو به یک مامور پلیس این کشور در روز جمعه ۳ (۲۳ آوریل) در «رامبویه» شهری واقع در ۶۰ کیلومتری پاریس را که به مرگ وی انجامید، حمله به «جمهوری فرانسه» خواند.

آقای کاستکس روز شنبه در شهر تولوز به خبرنگاران گفت:«یک بار دیگر به جمهوری حمله شد. کشور فرانسه یک بار دیگر تهدید شد. اجازه نخواهیم داد چنین [حملاتی] ادامه یابد.»

مامور زن ۴۹ ساله روز گذشته در یک پاسگاه پلیس در «رامبویه» توسط مرد ۳۶ ساله تونسی‌تبار از ناحیه گلو مورد اصابت چاقو قرار گرفت و جان باخت. مرد مهاجم که به هنگام حمله فریاد «الله اکبر» سر داده بود با شلیک ماموران پلیس فرانسه کشته شد.

به گفته منابع پلیس، این مرد که سال ۲۰۰۹ میلادی بطور غیرقانونی وارد فرانسه شده و اجازه اقامت دریافت کرده بود، برای سرویس‌های امنیتی فرانسه شناخته شده نبوده است.

تاکنون سه نفر در ارتباط با قتل این مامور پلیس بازداشت شده‌اند و دفتر دادستانی ضد تروریسم فرانسه تحقیقات خود را آغاز کرده است.

فرانسه در سالهای اخیر هدف حملات متعدد اسلامگرایان افراطی بوده است. در دو مورد از این حملات در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۲۰۰ شهروند فرانسه کشته شدند.

حمله ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ به سالن نمایش «باتاکلان» پاریس و چند حمله هماهنگ شده در همین روز در حومه پایتخت ۱۳۰ کشته برجای گذاشت. یورش مهاجمی با کامیون به میان جمعیت در شهر «نیس» فرانسه در ژوئیه ۲۰۱۶ میلادی نیز جان ۸۶ نفر را گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لندن؛ مهاجمی با چاقو به زنی که تی‌شرت شارلی ابدو بر تن داشت حمله کرد

زنده سوزاندن همسر به دست شوهر شکاک در غرب فرانسه؛ دولت واکنش نشان داد

کشته شدن دست‌کم ۷ نفر در پی حمله با چاقو داخل یک مرکز خرید در شهر سیدنی استرالیا