Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اجلاس حضوری اتحادیه اروپا ماه آینده با موضوع روسیه و کرونا برگزار می‌شود

پرچم اتحادیه اروپا
پرچم اتحادیه اروپا Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی شورای اتحادیه اروپا روز جمعه ۲۳ آوریل (سه اردیبهشت) اعلام کرد اجلاس حضوری سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه ۲۵ مه در بروکسل با موضوع بیماری کووید-۱۹، تنش‌ها با روسیه و تغییرات آب و هوایی برگزار می‌شود.

آگهی

سخنگوی شورای اتحادیه اروپا روز جمعه ۲۳ آوریل (سه اردیبهشت) اعلام کرد اجلاس حضوری سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه ۲۵ مه (۴ خرداد) در بروکسل با موضوع بیماری کووید-۱۹، تنش‌ها با روسیه و تغییرات آب و هوایی برگزار می‌شود.

اقدامات مربوط به واکسیناسیون در کشورهای عضو و ارائه گواهی بهداشت نیز در دستور کار این اجلاس است.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، روز جمعه اعلام کرد امیدوار است تا ماه ژوئیه به هدف اولیه واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت بزرگسالان در اتحادیه اروپا برسد.

این اجلاس همچنین در زمانی برگزار خواهد شد که روابط بین اتحادیه اروپا و مسکو همراه با تنش‌های زیادی مخصوصا درباره اوکراین و پرونده الکسی ناوالنی است. البته همراه با این تنش‌ها اختلافات دیپلماتیک دیگری نیز در جریان است. پس از اخراج متقابل دیپلمات‌های بین پراگ و مسکو، سه کشور استونی، لتونی و لیتوانی نیز روز جمعه اعلام کردند در همبستگی با جمهوری چک در مجموع چهار دیپلمات روس را اخراج می‌کنند.

در مورد تغییرات آب و هوایی نیز، رهبران اروپایی در این اجلاس باید توافق صورت گرفته در پارلمان اروپا و نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه درباره کاهش ۵۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ را تایید کنند.

آخرین اجلاس اتحادیه اروپا که بیشتر به موضوع کرونا اختصاص داشت در تاریخ ۲۵ مارس به‌صورت ویدئویی برگزار شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استکهلم در اعتراض به تحریم‌ یک محقق سوئدی سفیر روسیه را احضار کرد

جوزپ بورل در پارلمان اروپا: به تاکتیک‌های رعب‌آور روسیه پاسخ می‌دهیم

بحران سیاسی گرجستان؛ اتحادیه اروپا با رهبران تفلیس توافق‌نامه امضا کرد