پلیس فرانسه دو باند تبهکار را که کمک‌هزینه پناهجویان را اختلاس می‌کردند منهدم کرد

بازداشت مهاجران غیرقانونی در فرانسه
بازداشت مهاجران غیرقانونی در فرانسه   -  Copyright  David Vincent/AP
نگارش از یورونیوز فارسی

پلیس فرانسه اعلام کرد دو شبکه مهاجرت غیرقانونی اوکراینی و مولداویایی را به دلیل اختلاس کمک هزینه پناهجویان منهدم و اعضای آنرا بازداشت کرده است.

پلیس فرانسه دو شبکه قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی را در منطقه «سن مارن» منهدم کرد.

یکی از سخنگویان پلیس فرانسه دوشنبه اعلام کرد که این دو شبکه بیش از یک میلیون یورو از کمک هزینه پناهجویان را اختلاس کرده‌اند.

پلیس این دو شبکه را «اوکراینی و مولداویایی» معرفی کرده است.

نیروهای پلیس فرانسه در مجموع ۹ نفر را دستگیر کرده‌اند. تحقیقات پلیس درباره فعالیت این شبکه ها از یک سال پیش آغاز شده بود.

مسئول اصلی تحقیقات اولیه دفتر مرکزی «استخدام مهاجران و مبارزه با سرکوب آنها» در فرانسه بود. همزمان در فرانسه، عملیاتی در اوکراین نیز علیه اعضای این گروه ها انجام گرفت که ده‌ها نفر بازجویی و ۸ نفر بازداشت شدند.

به گفته خاویر دلریو مدیر دفتر مرکزی استخدام مهاجران پلیس از زمانی مظنون شد که شمار شهروندان اوکراینی و مولداویایی متقاضی پناهندگی در دو سال اخیر به طور غیرعادی افزایش یافت.

در صورت اعطای پناهندگی از سوی دولت فرانسه، افراد دست کم ۴۲۰ یورو بصورت ماهانه دریافت می کنند.

به گفته خاویر دلریو شهروندان اوکراینی و مولداویایی که بواسطه این دو شبکه مهاجرت غیرقانونی غالبا با اتوبوس به فرانسه می آمدند، تحت نظر این دو شبکه بلافاصله درخواست پناهندگی کرده و پس از دریافت پناهندگی بلافاصله با اجبار این دو شبکه، خاک فرانسه را ترک می کردند اما این شبکه های اوکراینی و مولداویایی کارت پناهندگی افراد را برای دریافت حقوق آنها پیش خود نگه می‌داشتند.

مطالب مرتبط