Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کلاهبرداری تلفنی در هنگ‌کنگ؛ دزدان ۲۷ میلیون یورو از یک زن ۹۰ ساله سرقت کردند

کلاهبرداری تلفنی در هنگ‌کنگ
کلاهبرداری تلفنی در هنگ‌کنگ Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کلاهبرداران تلفنی با معرفی خود به‌عنوان ماموران امنیتی چین، از یک زن ۹۰ ساله هنگ‌کنگی معادل ۲۷ میلیون یورو دزدیدند.

آگهی

کلاهبرداران تلفنی با معرفی خود به‌عنوان ماموران امنیتی چین، از یک زن ۹۰ ساله هنگ‌کنگی معادل ۲۷ میلیون یورو دزدیدند.

افراد مسن در هنگ‌کنگ اغلب هدف کلاهبردارانی قرار می‌گیرند که با استفاده از آسیب‌پذیری این قشر اقدام به انتقال پول یا سرمایه‌گذاری‌ مشکوک می‌کنند.

پلیس روز سه‌شنبه اعلام کرد که این بار یک زن ۹۰ ساله هدف این کلاهبرداری قرار گرفت. این زن ساکن منطقه اعیان نشین در ارتفاعات کوه ویکتوریا پیک است.

کلاهبرداران تابستان سال گذشته با این زن تماس گرفتند و خود را مقامات سرویس امنیتی چین معرفی کردند و به او گفتند که هویت وی در یک پرونده جنایی در چین مورد سواستفاده قرار گرفته است. کلاهبرداران به او گفتند که ثروتش باید به حساب‌هایی که از سوی بازرسان با نام‌های مستعار اداره می‌شود انتقال یابد تا به این طریق از ثروتش مراقبت شود.

پلیس گفت که چند روز بعد شخصی به خانه این زن رفت تا به او تلفن و سیم‌کارت دهد که با آن بتواند طبق ادعای آن‌ها با ماموران امنیتی با اسم مستعار ارتباط برقرار کند. این افراد زن را ترغیب به انجام ۱۱ تراکنش مالی کردند.

طی یک دوره پنج ماهه، این زن در مجموع ۲۵۰ میلیون دلار هنگ‌کنگ (۲۷ میلیون یورو) انتقال پول داشت که بیشترین مبلغ سرقت شده از کلاهبرداری تلفنی در هنگ‌کنگ است.

پلیس تصریح کرد که این کلاهبرداری پس از آنکه خدمتکار زن مسن به این اتفاق مشکوک شد و با دختر کارفرمایش تماس گرفت آشکار شد. دختر این زن سپس پلیس را در جریان اتفاق قرار داد.

یک جوان ۱۹ ساله در این رابطه بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شد. گمان می‌رود فرد بازداشت شده همان کسی است که سیم‌کارت و تلفن را به دست این زن رسانده بود.

پلیس هنگ‌کنگ می‌گوید کلاهبرداری تلفنی که اغلب از چین انجام می‌شود در حال افزایش است. شکایت در این رابطه در سه ماهه اول سال ۱۸ درصد افزایش داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احیای ۵۰۰ میلیون دلار از منابع هدررفته اتحادیه اروپا در کلاهبرداری‌ها

کلاهبرداری ۴۴۰ میلیون یورویی ۱۲ تاجر ایتالیایی در دوران کرونا

واکنش مسکو به دیدار بلینکن از کی‌یف در آستانه سفر پوتین به چین: نشانه شکست‌های نظامی اوکراین است