یک توله ببر سفید به جمعیت ۲۰۰ نفره ببرهای سفید جهان اضافه شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
NATIONAL ZOO OF CUBA HANDOUT
NATIONAL ZOO OF CUBA HANDOUT   -   کپی رایت  AP Photo

باغ وحش ملی کوبا روز پنجشنبه ۱۵ آوریل تصاویری از چهار ببر بنگال تازه متولد شده منتشر کرد. در میان این بربرها یک توله ببر نادر سفید نیز وجود دارد.

این ببرها روز ۱۲ مارس سال ۲۰۲۱ به دنیا آمدند.

مادر این چهار ببر فیونا نام دارد و زایمان آنها ۳ ساعت به طول انجامیده است. کارشناسان باغ وحش به سرعت متوجه شدند که در میان توله‌ ببرهای جدید یک توله ببر سفید چشم آبی وجود دارد. اهمیت تولد این توله ببر بنگال سفید در این است که تنها حدود ۲۰۰ ببر سفید در جهان وجود دارد.

AP Photo
NATIONAL ZOO OF CUBA HANDOUTAP Photo

روز نخست به طور ۲۴ ساعته از توله ها مراقبت شد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز خوب پیش رفته است. حضور فیونا، ببر مادر و گارفیلد، ببر پدر در این باغش وحش کوبایی، بخشی از یک توافقنامه مبادله با باغ‌وحش گواتمالا به شمار می‌رود. از زمان تولد این توله ببرها هنوز هیچ انسانی به آنها نزدیک نشده و به همین خاطر جنسیت و وزن آنها هنوز مشخص نیست.

این توله ببرها تا ۶ تا ۷ ماه شیر می‌خورند و کارشناسان امیدوارند که پس از آن بتوانند به اطلاعات بیشتری درباره این توله ببرهای بنگال دست یابند.

باغ وحش ملی کوبا با بیش از ۳۰۰ هکتار مساحت دارد و ۱۴۰۰ گونه حیوان از جمله برخی گونه های محافظت شده بین المللی مانند کرگدن سفید و کفتار راه راه را در خود جای داده است.