Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«حمله» به یک کشتی اسرائیلی در خلیج فارس؛ تهران و تل آویو سکوت کردند

یک کشتی اسرائیلی که در ماه فوریه هدف حمله قرار گرفت
یک کشتی اسرائیلی که در ماه فوریه هدف حمله قرار گرفت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی رسانه‌های خبری روز سه شنبه از هدف حمله قرار گرفتن یک کشتی تجاری اسرائیلی در نزدیکی سواحل امارات عربی متحده خبر دادند.

آگهی

برخی رسانه‌های خبری روز سه شنبه از هدف حمله قرار گرفتن یک کشتی تجاری اسرائیلی در نزدیکی سواحل امارات عربی متحده خبر دادند.

این سومین کشتی متعلق به اسرائیل است که در دو ماه گذشته مورد حمله قرار گرفته است. رسانه‌های اسرائیلی گفته‌اند که این کشتی با نام «هایپریون ری»، متعلق به شرکت اسرائیلی «پی سی سی» بوده اما هیچ شهروند اسرائیلی در آن نبوده است.

مقام‌های اسرائیلی تاکنون واکنشی رسمی به این حمله در خلیج فارس نشان نداده‌اند اما تلویزیون دولتی اسرائیل انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه گرفت.

در ماه‌های گذشته گزارش‌هایی از حملات متقابل ایران و اسرائیل به کشتی‌های یکدیگر منتشر شده است و هر دو کشور یکدیگر را متهم کرده‌اند.

اما این بار کشتی اسرائیلی در زمانی هدف حمله قرار گرفته که دور تازه مذاکرات مربوط به احیای برجام و رفع تحریم‌های آمریکا در وین در حال آغاز شدن است.

این در حالی است که بعد از حادثه در تأسیسات اتمی نطنز، تنش میان ایران و اسرائیل افزایش یافته است. ایران به صورت رسمی اسرائیل را در این عملیات خرابکارانه متهم کرد و گفت که عاملان و مباشران این حادثه منتظر تلافی باشند.

از همین رو کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که تل آویو پس از حادثه نطنز، خود را برای اقدام تلافی‌جویانه ایران آماده کرده است.

در هر حال کشتی اسرائیلی سه‌شنبه شب با انتشار بیانیه ای خبر داد که «هیچ آسیبی» ندیده و به حرکت خود در مسیر اولیه اش ادامه خواهد داد. پیشتر منابع خبری گفته بودند که در این حمله که در آب‌های بین‌المللی رخ داده، احتمالاً از هواپیمای بدون سرنشین یا موشک استفاده شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلینکن: حمله ایران به نفتکش مرسر استریت بدون مجازات نخواهد ماند

آمریکا و بریتانیا ایران را به حمله به نفتکش تاجر اسرائیلی در دریای عمان متهم کردند

رویترز: اسرائیل برای تنش قریب‌الوقوع با حزب‌الله از طریق تشدید نبردهای در سایه آماده می‌شود