Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دو فضانورد جدید از جمله یک زن به تیم فضانوردان امارات پیوستند

دو فضانورد جدید امارات
دو فضانورد جدید امارات Copyright توییتر شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی
Copyright توییتر شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این دو نفر که از میان بیش از ۴ هزار متقاضی در امارات متحده عربی انتخاب شده‌اند قرار است در مرکز فضایی جانسون ناسا واقع در هوستون در ایالت تگزاس آمریکا آموزش ببینند.

آگهی

امارات عربی متحده در چهارچوب توسعه برنامه فضایی خود، دو فضانورد جدید در این کشور را معرفی کرده که شامل یک زن و یک مرد است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی که با حفظ سمت، نخست وزیر امارات هم هست، روز شنبه ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین) با همرسان کردن یک پیام ویدیویی در توییتر، نام دو فضانورد جدید را اعلام کرد. او در این فرسته از نورا مطروشی به عنوان نخستین فضانورد زن امارات نام برده و گفته است که او به همراه محمد المُلا به تیم فضانوردی این کشور می‌پیوندند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در پیام همرسان شده، هیچ گونه اطلاعات دیگری درباره زندگی و پیشینه این دو فضانورد داده نشده است.

این دو نفر که از میان بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ متقاضی در امارات متحده عربی انتخاب شده‌اند قرار است در مرکز فضایی جانسون ناسا واقع در هوستون در ایالت تگزاس آمریکا آموزش ببینند.

در سال ۲۰۱۹، هزاع منصوری به عنوان نخستین فضانورد امارات و نیز نخستین فضانورد جهان عرب توانست مأموریت هشت روزه اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی را با موفقیت به انجام برساند.

امارات متحده عربی اخیرا موفقیت‌های دیگری نیز در برنامه فضایی خود داشته است. در ماه فوریه گذشته این کشور کاوشگر فضایی خود موسوم به «امل» را در مدار کره مریخ قرار داد. دولت امارات بنا دارد در سال ۲۰۲۴، یک فضاپیمای بدون سرنشین را روی کره ماه قرار دهد. این کشور همچنین در حال برنامه‌ریزی عملیات بلندپروازانه دیگری برای اسکان گروهی از انسان‌ها در مریخ تا سال ۲۱۱۷ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امارات اعطای تابعیت به شهروندان خارجی را تسهیل می‌کند

امارات تا سال ۲۰۲۲ یک کاوشگر به ماه می فرستد

بازنشستگی شاهکار بشری؛ ناسا چگونه ایستگاه فضایی بین‌المللی را به زمین بازمی‌گرداند؟