Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

با وجود کاهش تعداد بی‌خانمان‌های پاریس بیش از ۲۷۰۰ نفر کارتن‌خوابند

بی خانمانی در پاریس
بی خانمانی در پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهرداری پاریس در سرشماری که هفته گذشته انجام داد اعلام کرد در سال جاری میلادی بیش از بیش از ۲۷۰۰ نفر کارتن خواب در سطح شهر پاریس وجود دارد. این تعداد نسبت به سال گذشته میلادی کاهش ۲۳درصدی دارد.

آگهی

پنجشنبه گذشته با ابتکار شهرداری پاریس در جریان «شب همبستگی»، آمار دقیقی از بی خانمان های پایتخت فرانسه ثبت شد.

نتیجه این سرشماری نشان می دهد که همچنان ۲۷۸۵ بی خانمان در خیابان های پاریس زندگی می کنند. آماری قابل توجه که البته نسبت به سال ۲۰۲۰ با کاهش ۲۳ درصدی روبرو شده است.

دقیقا سال ۲۰۲۰ در همین روز، آمار بی خانمان و کارتن خوابها ۳۶۰۱ نفر برآورد شده بود.

نزدیک به ۲۰۰۰ نفر دواطلب به شهرداری کمک کردند تا در «شب همبستگی» آمار دقیق بی خانمان های شهر را ثبت کند.

لئا فیلوش، یکی از معاون های شهردار پاریس، می گوید یکی از عمده ترین دلایل کاهش تعداد بی خانمان ها واکنش دولت در « فراهم کردن امکان اسکان اضطراری در جریان شیوع ویروس کرونا» برای بسیاری از بی خانمان هاست.

AP Photo
بی خانمان ها در پاریسAP Photo

پاریس به عنوان توریستی ترین شهر جهان در یکسال اخیر خالی از هر گردشگری شده که دلیل آن محدودیت های مسافرتی ناشی از شیوع ویروس کروناست.

در همین راستا از سال گذشته، شهرداری پاریس در همکاری با دولت و صاحبان برخی از هتل های شهر تصمیم گرفتند تا بجای گردشگران، اتاق هایشان را در اختیار افراد بی خانمان قرارددهند. در حال حاضر شهرداری پاریس برای ۳۲۳۰۰ نفر که اسکان ثابت و دائمی ندارند شرایط اسکان ویژه و اضطراری فراهم کرده است.

با این حال همچنان نزدیک به ۳۰۰۰ نفر در خیابان هستند. در این میان زنان ۱۱ درصد جمعیت بی خانمان و مردان ۸۹ درصد را تشکیل می دهند. جمعیت زنان بی خانمان نسبت به سال ۲۰۲۰ که ۱۴ درصد بود، کاهش یافته است.

حزب چپگرای فرانسه تسلم ناپذیر در بیانیه ای با انتقاد از دولت امانوئل ماکرون نوشت که کاهش تعداد بی خانمان ها تصنعی و برای مدتی است کوتاه و دولت نمی تواند با استناد به این اعداد از موفقیت صحبت کند. موفقیت روزی است که مشکلات بصورت ریشه ای حل شوند و هیچ شهروندی بی خانمان نباشد.

روزنامه لاکروا چاپ پاریس هم هفته گذشته با انتشار نام بیش از پانصد بی خانمان جان باخته در خیابان های پاریس، به آنها ادای احترام کرد. دقیقا ۵۳۵ نفر در خیابان های پاریس در گذشته اند. میانگین سنی این درگذشتگان ۴۹ سال گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار نهادهای خیریه؛ گرمای شدید تابستان جان بی‌خانمان‌ها را تهدید می‌کند

عکاس سرشناس فرانسوی در سرمای پاریس جان سپرد

موج تازه اعتراض‌ها به فقر و فساد در لبنان؛ معترضان بسیاری از جاده‌ها را مسدود کردند