جودو؛ ترکیه نخستین طلا در گرند اسلم آنتالیا را در دومین روز دشت کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ودات البیراق قهرمان جودوی ترکیه
ودات البیراق قهرمان جودوی ترکیه   -   کپی رایت  from Euronews video

دومین روز از رقابت های گرند اسلم جودو در آنتالیا روز جمعه دوم آوریل با حضور ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی این رشته ورزشی استارت خورد.

بهترین جودوکار مرد

ترکیه به عنوان میزبان سرانجام با درخشش ودات آلبیراق به نخستین مدال طلای این تورنمنت دست یافت.

آلبیراق در مبارزات وزن منهای ۸۱ کیلوگرم خوش درخشید و برای رسیدن به فینال کلیه رقبا را یک به یک از پیش رو برداشت.

جودوکار ترک در مبارزه نهایی این وزن نیز قدرت و مهارت خود را به خوبی به نمایش گذاشت و از سد کریستین پارلاتی، دارنده مدال طلای گرند اسلم تاشکند از ایتالیا گذشت.

ودات آلبیراق که به عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم تورنمنت نیز برگزیده شد پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «مسابقات گرند اسلم بسیار مهم است و کلیه قهرمانان ما آماده مبارزه هستند. امیدوارم که همه اعضای تیم فردا مدال کسب کنند.»

ایتالیا به دومین مدال طلا دست یافت

فابیو بازیله، جودوکار جوان و پرانرژی تیم ملی ایتالیا در مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم بر سکوی نخست ایستاد و کشورش را صاحب دومین مدال طلا در این تورنمنت کرد.

بازیله که تاکنون هرگز در مسابقات گرند اسلم طلا نگرفته بود در مبارزه نهایی این وزن بایرام کاندمیر، جودوکاری از کشور میزبان را با امتیاز وازاری شکست داد تا نخسین گردن آویز زرین این سطح از مسابقات را تصاحب کند.

وی مدال خود را از دستان رئیس کمیته المپیک ترکیه و عضو کمیته بین المللی المپیک دریافت کرد.

طلای ۶۳ کیلوگرم برای بریتانیا

لوسی رنشال از بریتانیا مدال طلای وزن منهای ۶۳ کیلوگرم را بر گردن انداخت.

جودوکار بریتانیایی در فینال این وزن حریف ونزوئلایی خود را در مبارزه ای سخت و نزدیک با امتیاز وازاری از پیش رو برداشت.

بهترین جودوکار زن

کیم پولینگ از هلند ضمن کسب مدال طلا در مبارزات وزن منهای ۷۰ کیلوگرم عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم تورنمنت را نیز از آن خود کرد.

پولینگ در مبارزه نهایی این وزن باربارا ماتیچ از کرواسی را با امتیاز ایپون شکست داد و بر سکوی نخست قرار گرفت.

جودوکار هلندی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان مدیر کل سازمان های بین المللی و روابط خارجی وزارت ورزش و جوانان ترکیه گفت: «خیلی خوشحالم زیرا برای آماده شدن جهت مسابقات اروپایی نیاز بود که در این تورنمنت شرکت کنم تا از نظر تاکتیکی خودم را قوی تر کنم. همیشه امکان مبارزه فراهم نیست. از کسب نتیجه و عملکرد خوبی که داشتم راضی هستم و فکر می کنم مربیانم هم خوشحال باشند.»

آمادگی جودکاران ترکیه

جودوکاران ترکیه با آمادگی کامل در این تورنمنت شرکت کرده بودند و این نشان می داد که جودو تا چه میزان در این کشور محبوب و مورد علاقه است.

امتیازهای متعدد ایپون که توسط قهرمانان ترک بدست آمد دلیل روشن دیگری بر حضور مداوم این کشور در رقابت های تور جهانی جودو طی هفت سال گذشته به حساب می آید.

ودات آلبیراق از شاخص ترین قهرمانان جودوی ترکیه است که روز جمعه مزد تمرین های سخت و پشتکار مداوم خود را با کسب مدال طلا دریافت کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید