Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ سامی چوچی ستاره روز دوم مسابقات گرند اسلم تفلیس

جودو؛ سامی چوچی ستاره روز دوم مسابقات گرند اسلم تفلیس
Copyright from Euronews video
Copyright from Euronews video
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جودوکار بلژیکی در نیمه نهایی گریگالاشویلی، حریف گرجستانی و از بخت های قهرمانی را از پیش رو برداشت و در فینال این وزن نیز شامیل بورشاشویلی از کشور اتریش را شکست داد.

آگهی

رقابت میان قهرمانان اوزان میانی در دومین روز مسابقات گرند اسلم جودو در تفلیس نشان داد که این رشته ورزشی تا چه اندازه می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد.

بهترین جودوکار مرد

ستاره روز دوم این تورنمنت سامی چوچی از بلژیک بود که ضمن کسب مدال طلا در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم عنوان بهترین ورزشکار مرد را نیز از آن خود کرد.

جودوکار بلژیکی در نیمه نهایی گریگالاشویلی، حریف گرجستانی و از بخت های قهرمانی را از پیش رو برداشت و در فینال این وزن نیز شامیل بورشاشویلی از کشور اتریش را شکست داد.

سامی چوچی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان موریس جاناشویلی، خواننده سرشناس گرجستانی-اسرائیلی احساسش را اینگونه بیان کرد: «خیلی خوشحالم؛ خانواده، دوست دخترم و دخترم همگی خیلی من را حمایت کردند، برای آنها هم به اندازه من سخت بود، از این حمایت بسیار سپاسگزارم.»

بهترین جودوکار زن

کاترین پینارد از کشور کانادا در مبارزات وزن منهای ۶۳ کیلوگرم عملکرد درخشانی داشت و موفق شد عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم تورنمنت را از آن خود کند.

جودوکار کانادایی در فینال این وزن حریفی از چین را از پیش رو برداشت تا برای نخستین بار طی هفت سال گذشته مدال طلای مسابقات گرند اسلم را به گردن اندازد.

کاترین پینارد پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست در باره فنی که در مبارزه نهایی از آن استفاده کرد، گفت: «این یکی از فنون مورد علاقه من است، من به طور کلی در فنون پرتابی خیلی قوی نیستم و بیشتر در فنون روی تشک مهارت دارم اما حریف نیز فنون تشک را خوب بلد بود. بنابر این احساس کردم از «تاچی وازا» یا فنون ایستاده بهتر می توانم استفاده کنم. از این فرصت استفاده کردم و بهترین پرتاب خود را انجام دادم که از آن واقعا راضی هستم.»

طلای ۷۳ کیلوگرم به گردن جودوکار مغولی افتاد

سند اوچیر، جودوکار قدرتمند تیم ملی مغولستان در فینال مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم با غلبه بر آرتور مارگلدون حریفی از کانادا به مدال طلا دست یافت.

او مدال خود را از دستان نایب رئیس فدراسیون جودوی گرجستان دریافت کرد.

برزیل طلای وزن هفتاد کیلوگرم را از آن خود کرد

ماریا پورتلای برزیلی در فینال مبارزات وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان موفق شد مادینا تایمازووا از روسیه را با امتیاز ایپون شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود.

پورتلا مدال طلای خود را از دستان رئیس فدراسیون جودوی ازبکستان دریافت کرد.

نمایش جودوکاران کشور میزبان در دومین روز مسابقات گرند اسلم تفلیس بار دیگر نشان داد که این رشته ورزشی در گرجستان از قدرت و محبوبیت بالایی برخوردار است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ ترکیه نخستین طلا در گرند اسلم آنتالیا را در دومین روز دشت کرد

جودو؛ سعید ملایی با شکست در نخستین مبارزه از گرند اسلم تاشکند حذف شد

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن