جودو؛ سعید ملایی با شکست در نخستین مبارزه از گرند اسلم تاشکند حذف شد

سعید ملایی
سعید ملایی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کریستیان پارلاتی، جودوکار ایتالیایی در فینال مبارزات وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان با امتیاز وازاری از سد شرف الدین بولتابایف، حریفی سرسخت از کشور میزبان گذشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

آگهی

دومین روز از مسابقات گرند اسلم جودو در تاشکند روز شنبه ششم مارس با برگزاری مراسمی ویژه و معرفی چهره های برگزیده اوزان میانی برگزار شد.

نکته قاب توجه در این روز شکست سعید ملایی، ملی پوش سابق جودو ایران و عضو کنونی تیم مغولستان بود. سعید ملایی که در گرند اسلم تل آویو مدال نقره برای تیم مغولستان کسب کرده بود در تاشکند کم فروغ ظاهر شد و با شکست در نخستین مبارزه از رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم این تورنمنت حذف شد.

بهترین جودوکار زن

میکو تاشیرو، جودوکار ژاپنی با عملکردی درخشان ستاره روز دوم مسابقات بود و موفق شد عنوان بهترین ورزشکار زن را از آن خود کند. تاشیرو در مبارزات وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان باغلبه بر حریفانی از کره جنوبی، اسپانیا، اسرائیل، و مغولستان به فینال رسید.

جودوکار ژاپنی در مبارزه نهایی موفق شد با امتیاز ایپون آندریا لسکی، حریفی از اسلوونی را شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود.

تاشیرو پس از کسب پنجمین عنوان قهرمانی در مسابقات گرند اسلم و دریافت مدال از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو احساسش را اینگونه بیان کرد: «جشن پیروزی من معنای ویژه ای نداشت اما باید بگویم که چون حدود یک سال از مسابقات به دور بودم پس از پیروزی احساساتم به صورت خود جوش بروز کرد، در حالی که از یکسال پیش تلاش کرده بودم بر استرس و هیجان غلبه کنم.»

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد دومین روز گرند اسلم تاشکند به کریستیان پارلاتی از ایتالیا تعلق گرفت.

جودوکار ایتالیایی در مبارزه نیمه نهایی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم تاکانوری ناگاسه ژاپنی را از پیش رو برداشت و در فینال این وزن موفق شد با امتیاز وازاری از سد شرف الدین بولتابایف، حریفی سرسخت از کشور میزبان بگذرد.

کریستیان پارلاتی پس از دریافت نخستین مدال طلای رقابت های گرند اسلم از دستان رئیس فدراسیون جودوی ازبکستان گفت: «واقعا حس بسیار ویژه ای است زیرا مسابقات از یک سال پیش بدون حضور تماشاگر برگزار می شود و امروز جو بسیار خوبی حاکم بود.»

مغولستان طلای ۷۳ مردان را از آن خود کرد

تسند اوشیر، جودوکاری از کشور مغولستان در فینال مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان با غلبه بر حریفی از قزاقستان به مدال طلا دست یافت.

پنجمین مدال طلا برای ژاپن

مدال طلای مبارزات وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان را چیزورو آرال از کشور ژاپن به گردن انداخت. آرال که دو قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در مبارزه نهایی این وزن باربارا ماتیچ از کرواسی را با امتیاز وازاری از پیش رو برداشت.

ژاپن هم اکنون با پنج مدال طلا، یک نقره و یک برنز در صدر جدول مدال های این تورنمنت قرار دارد

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ سامی چوچی ستاره روز دوم مسابقات گرند اسلم تفلیس

جودو؛ سعید ملایی در اسرائیل برای مغولستان نقره گرفت

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن