Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ سعید ملایی در اسرائیل برای مغولستان نقره گرفت

سعید ملایی
سعید ملایی Copyright EURONEWS VIDEO
Copyright EURONEWS VIDEO
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سعید ملایی که در نیمه نهایی لاپیناگوف روس، قهرمان دور پیش این مسابقات را شکست داده بود در مبارزه نهایی مقابل شرف الدین بولتابویف از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد.

آگهی

رقابت های گرند اسلم جودو در تل آویو جمعه ۱۹ فوریه روز ویژه ای را پشت سر گذاشت. همه نگاه ها در روز دوم این تورنمنت به سعید ملایی، قهرمان جهان دوخته شده بود که برای نخستین بار به عنوان یک ورزشکار ایرانی اما زیر پرچم مغولستان در اسرائیل به میدان آمده بود.

بهترین ورزشکار مرد

سعید ملایی برغم شکست در مبارزه پایانی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم و باز ماندن از کسب مدال طلا عنوان بهترین جودوکار روز دوم تورنمنت را از آن خود کرد.

او که بسیار آماده نشان می داد مثل همیشه در ضد حملات فوق العاده بود و تا پیش از رسیدن به فینال حریفان قدرتمندی از جمله لاپیناگف روس، قهرمان دور پیش این مسابقات را از پیش رو برداشته بود.

سعید ملایی در دیدار نهایی مقابل شرف الدین بولتابویف از ازبکستان شکست خورد.

وی پس از دریافت مدال نقره خود از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو گفت: «ابتدا باید از فدراسیون جهانی جودو و از همه تشکر کنم. همه دنیا دوستی را می پسندند. ورزش و سیاست از هم جدا است. بسیار بسیار خوشحالم و اکنون من هم مثل دیگر ورزشکاران هستم. من آزاد هستم و مشکلی ندارم و دنبال سیاست هم نیستم. من یک ورزشکارم و هرگز سیاست را دنبال نمی کنم.»

سعید ملایی مدال بر گردن موشه پونته، رئیس فدراسیون جودوی اسرائیل می اندازد

تینا ترتستنیاکِ تمام نشدنی

مدال طلای وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان را تینا ترستنیاک، ورزشکار سرشناس اسلوونی به گردن انداخت. او که قهرمانی در المپیک را در کارنامه دارد سال گذشته در گرند اسلم مجارستان هم مدال طلا کسب کرده بود.

طلای منهای ۷۳ کیلوگرم بر گردن جودوکار رومانیایی

الکساندرو رایکو، جودوکار رومانیایی در فینال وزن منهای ۷۳ کیلوگرم با کسب امتیاز وازاری از سد جیووانی اسپوزیتو، حریف ایتالیایی خود گذشت تا برای نخستین بار در مسابقات تور جهانی جودو صاحب گردن آویز طلا شود.

او مدال طلای خود را از دستان مدیر ورزشی و نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

بهترین ورزشکار زن

مدال طلای وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان را مارگو پینو، جودوکار فرانسوی بر گردن انداخت. او در فینال حریف آلمانی خود را شکست داد و مدال خود را از دستان مدیر بخش رویدادها و مسابقات فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

مارگو پینو پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «فکر می کنم شانس خوبی داشتیم که اینجا بودیم و مسابقات ادامه پیدا کرد؛ حتی اگر پروتکل های زیادی اینجا وضع شده و باید چند روز پیش از مسابقات انتظار بکشیم. ما بسیار خوش شانس هستیم که این وضعیت را تجربه کردیم.»

بهترین فن

بهترین فن روز دوم گرند اسلم تل آویو را سانی فن دایک ، جودوکار زن هلندی در دیدار رده بندی وزن منهای ۷۰ کیلوگرم به اجرا درآورد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ سعید ملایی با شکست در نخستین مبارزه از گرند اسلم تاشکند حذف شد

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید