Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیام مرموز حساب توییتر زرادخانه هسته‌ای آمریکا رمزگشایی شد

فرماندهی استراتژیک ایالات متحده
فرماندهی استراتژیک ایالات متحده Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند معمای پیام مرموزی را که روز ۸ فروردین (۲۸ مارس) در حساب رسمی توییتر فرماندهی نیروهای اتمی آمریکا منتشر شده بود دریافته‌اند.

آگهی

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند معمای پیام مرموزی را که روز ۸ فروردین (۲۸ مارس) در حساب رسمی توییتر نیروی فرماندهی استراتژیک ایالات متحده منتشر شده بود، دریافته‌اند.

انتشار یک توییت در روز یکشنبه در حساب توییتر نیروی فرماندهی استراتژیک ایالات متحده ( USSTRATCOM)، که مسئولیت زرادخانه هسته‌ای این کشور را بر عهده دارد، باعث سردرگمی مخاطبان شد.

در این توییت پیامی به این صورت نقش بسته بود « ;l;;gmlxzssaw.». به فاصله دقایقی این توییت پاک شد و مسئول حساب با عذرخواهی از مخاطبان خواست توییت قبلی را نادیده بگیرند.

با انتشار این توییت نامفهوم کاربران در شبکه‌های اجتماعی شروع به شوخی با توییت کردند؛ عده‌ای گفتند که آژانس ناخواسته کد فعال‌سازی کلاهک هسته‌ای را منتشر کرده، در حالی که عده‌ای دیگر این را در شاهدی بر تئوری‌های توطئه خود فرض کردند.

با این حال سرانجام معلوم شد انتشار این توییت صرفا یک تصادف بوده است. نشریه Daily Dot با استفاده از قانون آزادی اطلاعات، موسوم به FOIA، درخواست کرد که اطلاعات مربوط به این توییت به صورت عمومی منتشر شود.

در نتیجه‌ی پاسخ منتشره، معلوم شد که مدیر حساب توئیتر مرکز فرماندهی کامپیوتر خود را ترک کرده و قضیه زیر سر کودک کارمند در بخش آی‌تی سازمان بوده است.

Twitter via Mikael Thalen
پیام منتشر شده در صفحه فرماندهی استراتژیک آمریکاTwitter via Mikael Thalen

در پاسخ این مرکز آمده است: «مدیر حساب توییتر نیروی فرماندهی که در حال حاضر دورکاری می‌کند برای لحظاتی حساب را باز کرده و آن را بدون نظارت رها کرده بود. کودک بسیار خردسال او با استفاده از این موقعیت شروع به بازی با کلیدها کرد که متاسفانه و ناآگاهانه دکمه ارسال توییت را زد.»

این مرکز در ادامه افزود: «مطلقا حساب ما در توییتر هک نشده است.»

فرماندهی استراتژیک ایالات متحده بخشی از وزارت دفاع این کشور به‌شمار می‌رود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جک دورسی توییتر را ترک کرد و پاراگ آگراوال جایگزین او شد

آمریکا برای اولین بار پس از ۴ سال تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را فاش کرد

مجلس نمایندگان آمریکا طرح اجبار مالک چینی به واگذاری تیک‌تاک را تصویب کرد