فرمول یک؛ لوئیس همیلتون نخستین پیروزی فصل را در بحرین جشن گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
لوئیس همیلتون
لوئیس همیلتون   -  کپی رایت  AP Photo

لوئیس همیلتون فصل تازه مسابقات اتوموبیل‌رانی فرمول یک را که روز یکشنبه ۲۸ مارس استارت خورد با پیروزی در مسابقه جایزه بزرگ بحرین آغاز کرد.

راننده بریتانیایی تیم مرسدس که هفت قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در رقابتی سخت و تنگاتنگ با نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌اش یعنی مکس ورشتپن هلندی از تیم ردبول سربلند از پیست سخیر بیرون آمد و نخستین پیروزی فصل را جشن گرفت.

همیلتون که در صورت قهرمانی در فصل تازه مسابقات فرمول یک رکوردی تاریخی را به نام خود ثبت خواهد کرد مسابقه جایزه بزرگ بحرین را از خط دو و پشت سر ورشتپن هلندی آغاز کرده بود.

مهارت و تجربه بالای لوئیس همیلتون سبب شد تا وی با پشت سر گذاشتن راننده سرشناس تیم ردبول در نهایت به نود و ششمین پیروزی خود در مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک دست یابد.

والتری بوتاسِ فنلاندی، دیگر راننده تیم مرسدس نیز در این مسابقه پس از مکس ورشتپن از تیم ردبول در جایگاه سوم قرار گرفت.

ورشتپن در حالی رقابت نزدیک با همیلتون را در دور پایانی واگذار کرد که در تمرین‌های آزاد پیش از مسابقه و نیز مسابقات تعیین خط روزهای جمعه و شنبه بسیار آماده نشان داده و نسبت به رقیب بریتانیایی خود به برتری دست یافته بود.

مسابقه گرند پری در پیست سخیر که با حضور تعدادی محدود از تماشاگران واکسن زده و یا شفا یافته از کووید۱۹ برگزار شد نوید رقابتی بسیار نزدیک و سخت میان این دو قهرمان نامدار مسابقات فرمول یک در طول فصل جاری را به علاقمندان این رشته ورزشی داد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید