Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرمول یک؛ همیلتون پس از ثبت هفتمین قهرمانی جهان هم‌رکورد شوماخر افسانه‌ای شد

لوئیس همیلتون
لوئیس همیلتون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لوئیس همیلتون در حالی با پیروزی در استانبول نود و چهارمین عنوان نخست مسابقات گرند پری را کسب و هفتمین عنوان قهرمانی جهان خود را مسابقات فرمول یک مسجل کرد که هنوز سه مرحله دیگر تا پایان رقابت‌های این فصل باقی مانده است.

آگهی

لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس روز یکشنبه پس از فتح گرند پری ترکیه هفتمین قهرمانی خود را در رقابت های قهرمانی جهان فرمول یک مسجل کرد تا به همراه مایکل شوماخر پر افتخار‌ترین راننده مسابقات اتوموبیل‌رانی جهان لقب بگیرد.

این راننده پرآوازه بریتانیایی برای کسب زودهنگام هفتمین عنوان قهرمانی جهان در پیست استانبول کار راحتی پیش رو نداشت و با رقابتی نزدیک و نفس گیر سرانجام بالاتر از سرخیو پرز، راننده مکزیکی تیم ریسینگ پوینت و سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فراری بر سکوی نخست گرند پری ترکیه ایستاد.

والتری بوتاس، هم‌تیمی و جدی‌ترین رقیب همیلتون که روز پنجشنبه وعده داده بود تا قهرمانی این فصل ستاره بریتانیایی دنیای اتوموبیل‌رانی را به تاخیر بیاندازد موفق به عملی کردن قول خود نشد.

Ozan Kose/AP
متاثر شدن لوئیس همیلتون روی سکوی نخست گرند پری ترکیه پس از مسجل کردن هفتمین قهرمانی جهانOzan Kose/AP

بوتاس فنلاندی در پیست لغزنده استانبول توفیق چندانی نداشت در نهایت با قرار گرفتن در رتبه چهاردهم به کار خود پایان داد.

لوئیس همیلتون در حالی با پیروزی در استانبول نود و چهارمین عنوان نخست مسابقات گرند پری را کسب و هفتمین عنوان قهرمانی جهان خود را مسابقات فرمول یک مسجل کرد که هنوز سه مرحله دیگر تا پایان رقابت‌های این فصل باقی مانده است.

همیلتون هم اکنون با کسب ۳۰۷ امتیاز و ۱۱۰ امتیاز اختلاف با والتری بوتاس، هم‌تیمی فنلاندی خود جایگاه نخست رده‌بندی کلی مسابقات فصل فرمول یک را در اختیار دارد و سه مسابقه مانده به انتهای فصل حتی در صورتی که امتیازی دیگر را نیز به نام خود ثبت نکند برای هیچ یک از رقبا قابل دسترس نخواهد بود.

لوئیس همیلتون ۳۵ ساله نخستین قهرمانی جهان در مسابقات فرمول یک را سال ۲۰۰۸ با تیم مک‌لارن تجربه کرد و پس از آن جدا از قهرمانی در رقابت‌های این فصل، پنج بار دیگر در سال‌های ۲۱۰۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با تیم مرسدس بر سکوی نخست قهرمانی جهان ایستاد.

تیم مرسدس در جدول تیمی مسابقات نیز با ۵۰۴ امتیاز هم اکنون بالاتر از تیم‌های ردبول و ریسینگ پوینت در جایگاه نخست قرار دارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ لوئیس همیلتون نخستین پیروزی فصل را در بحرین جشن گرفت

فرمول یک؛ لوییس همیلتون رکورد شوماخر را هدف گرفته است

شکایت خانواده مایکل شوماخر از یک مجله آلمانی به دلیل انتشار گفت‌وگویی توسط هوش مصنوعی