لهستان برای گروهی از حیوانات مستمری بازنشستگی در نظر می‌گیرد

طرح اختصاص مستمری بازنشستگی برای گروهی از حیوانات در لهستان
طرح اختصاص مستمری بازنشستگی برای گروهی از حیوانات در لهستان Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر کشور لهستان اختصاص مستمری بازنشستگی برای این گروه از حیوانات را «وظیفه‌ای اخلاقی» توصیف کرد.

وزارت کشور لهستان لایحه ای را تهیه کرده است که براساس آن حیواناتی که در خدمات دولتی از آنها استفاده می شود وضعیت قانونی مشخص و مستمری بازنشستگی خواهند داشت.

آگهی

ماریوش کامینسکی، وزیر کشور لهستان اختصاص مستمری بازنشستگی به این گروه از حیوانات و تعیین وضعیت قانونی آنها را «وظیفه ای اخلاقی» توصیف کرد. او افزود که انتظار دارد پارلمان لهستان به اتفاق آراء این لایحه را تصویب کند. شماری از نهادهای دولتی لهستان از جمله پلیس، گارد مرزی و مراکز آتش نشانی از حیوانات در جریان خدمات رسانی به شهروندان استفاده می کنند.

تعدادی از کارمندان این نهادها از وزارت کشور لهستان خواسته بودند که برای نگهداری از این حیوانات در دوران بازنشستگی شان چاره ای بیاندیشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر کشور لهستان پیش از این در دفاع از اختصاص مستمری بازنشستگی برای این گروه از حیوانات گفته بود: «به لطف خدمات این حیوانات جان بیش از یک انسان نجات داده شده و بیش از یک جنایتکار دستگیر شده است.»

انتظار می رود که لایحه تهیه شده جایگاهی قانونی برای حدود ۱۲۰۰ قلاده سگ و بیش از ۶۰ راس اسب تعریف کند. به گفته وزارت کشور لهستان هر سال حدود ۱۰ درصد از حیواناتی که در خدمات دولتی از آنها استفاده می شود بازنشسته می شوند.

از جمله ماموریت هایی که در آنها از این حیوانات استفاده می شود می توان به شناسایی محل افرادی که زیر آوار گرفتار شده اند، جستجوی محموله های مشکوک به قاچاق مواد مخدر و کنترل تجمعات اشاره کرد. مستمری بازنشستگی این حیوانات به افرادی که مسئولیت آنها را برعهده دارند کمک خواهد کرد تا مخارج نگهداری از این حیوانات از جمله خدمات درمانی شان را تامین کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حق نگهداری حیوانات خانگی بعد از طلاق؛ دادگاه اسپانیا حکم صادر کرد

کدام کشورها بهترین و بدترین سیستم بازنشستگی را در سال ۲۰۲۱ دارند؟

خرابکاری‌ها در شبکه ریلی لهستان؛ تصور اولیه مبنی بر دخالت روسیه غلط بود