Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لهستان برای گروهی از حیوانات مستمری بازنشستگی در نظر می‌گیرد

طرح اختصاص مستمری بازنشستگی برای گروهی از حیوانات در لهستان
طرح اختصاص مستمری بازنشستگی برای گروهی از حیوانات در لهستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر کشور لهستان اختصاص مستمری بازنشستگی برای این گروه از حیوانات را «وظیفه‌ای اخلاقی» توصیف کرد.

آگهی

وزارت کشور لهستان لایحه ای را تهیه کرده است که براساس آن حیواناتی که در خدمات دولتی از آنها استفاده می شود وضعیت قانونی مشخص و مستمری بازنشستگی خواهند داشت.

ماریوش کامینسکی، وزیر کشور لهستان اختصاص مستمری بازنشستگی به این گروه از حیوانات و تعیین وضعیت قانونی آنها را «وظیفه ای اخلاقی» توصیف کرد. او افزود که انتظار دارد پارلمان لهستان به اتفاق آراء این لایحه را تصویب کند. شماری از نهادهای دولتی لهستان از جمله پلیس، گارد مرزی و مراکز آتش نشانی از حیوانات در جریان خدمات رسانی به شهروندان استفاده می کنند.

تعدادی از کارمندان این نهادها از وزارت کشور لهستان خواسته بودند که برای نگهداری از این حیوانات در دوران بازنشستگی شان چاره ای بیاندیشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر کشور لهستان پیش از این در دفاع از اختصاص مستمری بازنشستگی برای این گروه از حیوانات گفته بود: «به لطف خدمات این حیوانات جان بیش از یک انسان نجات داده شده و بیش از یک جنایتکار دستگیر شده است.»

انتظار می رود که لایحه تهیه شده جایگاهی قانونی برای حدود ۱۲۰۰ قلاده سگ و بیش از ۶۰ راس اسب تعریف کند. به گفته وزارت کشور لهستان هر سال حدود ۱۰ درصد از حیواناتی که در خدمات دولتی از آنها استفاده می شود بازنشسته می شوند.

از جمله ماموریت هایی که در آنها از این حیوانات استفاده می شود می توان به شناسایی محل افرادی که زیر آوار گرفتار شده اند، جستجوی محموله های مشکوک به قاچاق مواد مخدر و کنترل تجمعات اشاره کرد. مستمری بازنشستگی این حیوانات به افرادی که مسئولیت آنها را برعهده دارند کمک خواهد کرد تا مخارج نگهداری از این حیوانات از جمله خدمات درمانی شان را تامین کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام کشورها بهترین و بدترین سیستم بازنشستگی را در سال ۲۰۲۱ دارند؟

پمپ‌هایی برای تراکتور یا پهپاد؛ شرکت دولتی لهستان به خبر استفاده ایران از قطعاتش واکنش نشان داد

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت