دامپزشکان آمریکا به‌دلیل بدرفتاری با حیوانات مانع بازگرداندن ۱۵ توله سگ به اردن شدند

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -  Copyright  ویکی پدیا
نگارش از مسعود سالاری

ماموران ۱۶ قلاده از این سگ‌ها را که با هواپیمایی سلطنتی اردن به آمریکا آورده شده بودند، در قفس‌‌های کوچک، پوشیده از مدفوع و ادرار و بدون آب و غذا پیدا کردند. یکی از سگ‌ها بعدا بر اثر بیماری مرد.

دامپزشکان آمریکایی با سرپیچی از درخواست مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، اجازه ندادند توله‌های بولداگ پیدا شده در شیکاگو به اردن پس فرستاده شوند.

۱۵ توله سگ از نژاد بولداگ فرانسوی که در ماه اوت با وضعیتی اسفبار در یک انبار واقع در فرودگاه بین‌المللی اوهر شیکاگو پیدا شده بودند، قرار بود روز دوشنبه به کشوری که از آن آمده بودند، یعنی اردن بازگردانده شوند. هفته گذشته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا دستور داده بود این حیوانات به کشور مبدأ برگردند، اما دامپزشکان گروه نجات بولداگ‌ها که از ابتدا مراقبت از این توله سگ‌ها را بر عهده دارند، با ابراز نگرانی از این که ممکن است دوباره با سگ‌ها بدرفتاری شود، از دادن سگ‌ها امتناع کردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

تامارا داسیلوا، وکیل و نماینده گروه نجات حیوانات گفت: «به دلیل نگرانی گروه نجات بولداگ‌های شیکاگو از وضعیت سلامتی و زندگی ۱۵ توله سگ نجات یافته، من امروز به تمام سازمان‌های دولتی ذیربط و نیز شرکت هواپیمایی سلطنتی اردن اطلاع دادم که این گروه در حال حاضر ۱۵ توله بولداگ را به هیچ کسی تحویل نخواهد داد.»

مقامات محلی می‌گویند این سگ‌ها با مدارک جعلی از روسیه به ایالات متحده منتقل شده‌اند. مدارک را از آن جهت جعل کرده‌اند که در آمریکا مطابق قانون، هم تعداد حیوانات همراه مسافر و هم سن حیوانات برای ورود به این کشور دارای محدودیت است.

پلیس شیکاگو می‌گوید که در مجموع ۲۰ توله سگ ماه گذشته توسط یکی از کارکنان انبار فرودگاه اوهر در این مکان کشف شد. ماموران ۱۶ قلاده از این سگ‌ها را که با هواپیمایی سلطنتی اردن به آمریکا آورده شده بودند، در قفس‌‌های کوچک، پوشیده از مدفوع و ادرار و بدون آب و غذا پیدا کردند. یکی از سگ‌ها بعدا بر اثر بیماری مرد.

به گفته ماری شفکه، سخنگوی گروه نجات بولداگ‌های فرانسوی شیکاگو مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری با این توضیح که توله‌ سگ‌ها کمتر از چهار ماه سن دارند، آنها را از ورود به ایالات متحده محروم کرده و رأی به برگرداندن‌شان داده بود.

توله سگ‌ها اکنون واکسیناسیون مناسب دریافت کرده و به گفته دامپزشکان می‌توانند قرنطینه شوند.

مطالب مرتبط