چالش کاراکتر خود را برگزین؛ سگ ماسک‌پوش مدل‌های مختلف برخورد با ویروس کرونا را اجرا می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از مریم طوسی
سگ ماسک‌پوش نحوه‌های برخورد با ویروس کرونا را اجرا می‌کند
سگ ماسک‌پوش نحوه‌های برخورد با ویروس کرونا را اجرا می‌کند   -  کپی رایت  mrymargaret via Storyful

یک کاربر شبکه‌های اجتماعی با الهام از یک چالش تیک تاکی «کاراکتر خود را برگزین»، نحوه برخورد مردم با رعایت الزامات بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا نشان داده است.

در این چالش که از تیک تاک آغاز و به دیگر شبکه اجتماعی راه یافت، یک فرد با پوشیدن لباس‌های متفاوت حالت‌های مختلف به خود می‌گیرد و از دنبال‌کنندگان خود می‌خواهد که کاراکتر خود را در میان آنها پیدا کنند.

او با پوشاندن ماسک به روش‌های مختلف به صورت سگ خود، افراد را به گروه‌های مختلف تقسیم کرده و می‌پرسد که شما جزو کدام گروهید؟

وی افرادی که ماسک را به صورت صحیح به صورت می‌زنند «جناب تابع مقررات»، کسانی که آن را تنها از یک طرف به گوش خود آویزان می‌کنند «جناب تظاهر به رعایت»، آنهایی که ماسک را می پوشند اما بینی خود را بیرون می‌گذارند «جناب تا حدودی محتاط»، افرادی که با پارچه و روسری صورتشان را می‌پوشانند «جناب خودکفای نوآور»، کسانی که ماسک‌ وعینک تخصصی به صورت می‌زنند «جناب مضطرب خیلی محتاط»، آنهایی که ماسک‌های دست‌ساز خوش رنگ و لعاب استفاده می‌کنند را «جناب شیک خوشتیپ» و مخالفان پوشیدن ماسک را «جناب مخالف بیخیال» می‌خواند که به حفاظت از خود و دیگران اهمیت نمی‌دهد.

با وجود توصیه‌ها درباره اهمیت پوشیدن ماسک برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ در ایالات متحده، این موضوع در میان هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مخالفانی دارد و به موضوعی سیاسی تبدیل شده است.