Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تسهیل قوانین پساکرونایی خانه‌های سالمندان؛ سرانجام زمان آغوش فرا رسید

خانه سالمندان در آمریکا
خانه سالمندان در آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش‌ها حکایت از آن دارند که موارد ابتلا به بیماری کرونا و مرگ و میرهای ناشی از آن در مراکز سالمندان آمریکا از اوج خود که بیش از ۳۰ هزار مورد ابتلا و ۷ هزار فوتی در یک هفته در ماه دسامبر بوده به کمتر از ۱۳۰۰ ابتلا و ۵۰۰ فوتی در کل هفته گذشته رسیده است.

آگهی

به دنبال آغاز واکسیناسیون عمومی در ایالات متحده که با سرعت قابل توجهی در حال انجام است، خانه‌های سالمندان، اماکن حمایتی و سایر اقامتگاه‌های سالمندان در آمریکا که از بحران کرونا ضربه خورده بودند، آرام آرام در حال کاهش محدودیت‌ها و باز کردن درهای خود برای اولین بار از زمان آغاز همه‌گیری این بیماری هستند. 

به این ترتیب پس از یک سال «انزوای دردناک و دیدار از طریق پنجره‌ها»، امکان تجدید دیدارهای حضوری در سراسر کشور فراهم شده است.

انجام واکسیناسیون، بهبود امکانات داخلی آسایشگاه‌ها و کاهش محدودیت‌ها راه را برای دیدارهای دوباره هموار کرده است. در روزهای اخیر مهمانی‌های استقبال، جشن‌های تولد و برنامه‌هایی برای قهوه خوردن در حیاط خلوت برگزار شده است؛ اتفاقی که به آمریکایی‌های مسن و خانواده‌هایشان تصویری اجمالی از زندگی در دنیای پساواکسن می‌دهد.

آغاز بهترین اتفاق‌ها

از همین رو هنگامی که زن ۸۸ ساله اهل اوهایو پسرش را پس از یک سال برای اولین بار در آغوش گرفت، گریست. 

گلوریا وینستون ۹۴ ساله که او نیز ساکن یکی از این خانه‌های سالمندان است از این روند به عنوان آغاز بهترین اتفاق‌ها برای آینده یاد کرد.

اما خانواده‌هایی هستند که می‌گویند این بازگشایی‌ها زیاد به تعویق افتاده است. بیشتر ساکنان خانه‌های سالمندان هفته‌ها است که واکسینه شده‌اند زیرا آن‌ها اولین گروه دریافت کننده واکسن بوده‌اند.

براساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا، تقریباً ۱.۴ میلیون نفر از ساکنان خانه‌های سالمندان و ۱ میلیون کارمند در مراکز مراقبتی واکسینه شده‌اند.

همچنین گزارش‌ها حکایت از آن دارند که موارد ابتلا به بیماری کرونا و مرگ و میرهای ناشی از آن در این مراکز از اوج خود که بیش از ۳۰ هزار مورد ابتلا و ۷ هزار فوتی در یک هفته در ماه دسامبر بوده به کمتر از ۱۳۰۰ ابتلا و ۵۰۰ فوتی در کل هفته گذشته رسیده است. تعداد مرگ و میرها در روز نیز به طور متوسط به هزار نفر کاهش یافته است.

تعداد فوتی‌ها به علت ابتلا به کرونا در آمریکا حدود ۵۴۰ هزار نفر برآورد شده است.

آمارها نشان می‌دهند که کرونا خسارت‌های زیادی به خانه‌های سالمندان و سایر موسسات از این دست وارد کرده است. بر اساس داده‌های آماری دولت، ساکنان آسایشگاه‌ها و مراکز مراقبتی بیش از ۱۳۰ هزار فوتی و بیش از ۶۴۰ هزار مورد ابتلا در طول همه گیری بیماری داشته‌اند. همچنین کارکنان مراکز ۱۶۰۰ مورد فوتی و بیش از ۵۵۰ هزار مورد ابتلا را به خود اختصاص داده‌اند.

حال گویا زندگی سالمندان با واکسیناسیون و کاهش محدودیت‌ها یک قدم به حالت عادی نزدیک شده است. پس بی‌جهت نیست که عضو خانواده یک ساکن خانه سالمندان از دیدارهای دوباره به عنوان عامل تخلیه تمام اضطراب‌ها و اندوهی یاد کرد که با منزوی شدن به وجود آمده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

دختری که مادر مسن خود را پس از ماه‌ها ملاقات کرده، این اتفاق را فوق العاده عنوان کرد و گفت: «آغوشی که از او گرفتم، تصور اینکه چقدر احساس من را می‌فهمید، غیر قابل تصور بود.»

با از سرگیری این ملاقات‌ها، خانواده‌ها در مقابل ابراز دلتنگی اعضای سالمندشان که در این مراکز مراقبتی زندگی می‌کنند، گفته‌اند که وقتی بازدید روزانه از خانه‌های سالمندان به طور رسمی آغاز شود، مدت بیشتری با آنها می‌مانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استفاده از واکسن «جانسون اند جانسون» در آمریکا متوقف شد

ورود نامزدی دیگر به رقابت تکراری بایدن و ترامپ؛ رابرت کندی جونیور کیست و چرا نامزد ریاست جمهوری شد؟

چرا مردم در فصل زمستان بیشتر سرما می‌خورند؟