Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نزدیک به ۲۳۰۰ پناهجو در سال ۲۰۲۰ در مسیر اروپا مفقود شدند یا جان باختند

نجات پناهجویان از دریای مدیترانه
نجات پناهجویان از دریای مدیترانه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت، شمار جان باختگان و ناپدیدشدگان در جریان مهاجرت از راه دریا، به شکل هشدارآمیزی در سال ۲۰۲۰ میلادی بالا بوده است. این در حالی است که تنها تعداد معدودی از قربانیان شناسایی شده یا اجساد آنها کشف شده است.

آگهی

سازمان بین‌المللی مهاجرت روز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد که تعداد مهاجران و پناهجویانی که در سال ۲۰۲۰ میلادی خود را به قاره اروپا رساندند، کمترین میزان طی یک دهه اخیر بود.

با این حال بنا به اعلام این نهاد وابسته سازمان ملل متحد، شمار جان باختگان و ناپدیدشدگان در جریان مهاجرت از راه دریا، به شکل هشدارآمیزی در سال ۲۰۲۰ میلادی بالا بوده است. این در حالی است که تنها تعداد معدودی از قربانیان مورد شناسایی قرار گرفتند یا اجساد آنها کشف شده است.

بنا به آمار سازمان بین المللی مهاجرت سال گذشته نزدیک به ۲۳۰۰ نفر در مسیر مهاجرت به قاره اروپا یا جان باختند یا مفقود شدند. این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۰۹۵ نفر بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در گزارش سازمان بین المللی مهاجرت آمده است که ۹۲ درصد از ۹۳ هزار مهاجر یا پناهجویی که سال گذشته به طور غیرقانونی وارد قاره اروپا شدند از مسیر دریا (دریای مدیترانه یا اقیانوس اطلس) خود را به یکی از کشورهای اروپایی رساندند. اغلب این افراد برای مهاجرت به قاره اروپا مجبور شدند سوار قایق‌هایی شوند که ایمن نبودند.

طبق اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت، پناه بردن به جزایر قناری واقع در اقیانوس اطلس که بخشی از خاک اسپانیا و در نتیجه اتحادیه اروپا محسوب می‌شود طی سال گذشته ۷۵۰ درصد افزایش یافت. میزان مهاجرت به جزایر قناری پیش از همه‌گیری ویروس کرونا نیز به دنبال کنترل‌های بیشتر کشورهای شمال آفریقا در دریای مدیترانه سیر صعودی یافته بود.

با این حال در گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت آمده که به نظر می‌رسد همه‌گیری بیماری کووید۱۹ یکی از عواملی است که منجر به افزایش مهاجرت پناهجویان به جزایر قناری شده است.

از سوی دیگر به گفته این سازمان، بسیاری از پناهجویان و مهاجران در بخش‌هایی مشغول به کار بودند که به دنبال شیوع ویروس کرونا با بحران روبرو است. کشاورزی و صید ماهی از جمله بخش‌هایی است که پناهجویان و مهاجران اغلب در آنها مشغول به فعالیت می‌شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غرق شدن قایق حامل پناهجویان در نزدیکی جزایر قناری؛ دستکم ۴ نفر جان باختند

نجات ۱۶۰ پناهجوی سردرگم در دریای مدیترانه توسط گارد ملی تونس؛ ۳۹ نفر اما قربانی شدند

چند کشور اروپایی به دنبال بازگرداندن پناهندگان سوریه و افغانستان به کشورهایشان هستند