مشاور پیشین کمپین تولید واکسن کرونا در آمریکا در پی اتهام آزار جنسی اخراج شد

 Moncef Slaoui, a former GlaxoSmithKline executive
Moncef Slaoui, a former GlaxoSmithKline executive Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منصف السلاوی یکی از مشاوران ارشدی بود که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ با کمپین راه اندازی شده از سوی دولت او برای تولید واکسن کرونا همکاری داشت.

آگهی

یکی از مشاوران ارشد پیشین کمپین ایالات متحده برای تولید سریع واکسن کووید۱۹ روز چهارشنبه به اتهام آزار جنسی، از هیأت مدیره یک شرکت تحقیقاتی دارویی اخراج شد.

شرکت چندملیتی داروسازی گلاکسواسمیت‌کلاین اعلام کرد منصف السلاوی پس از آنکه تحقیقات، درستیِ شکایت مطرح شده درباره رفتار «چند سال پیش» او با یکی از کارمندان را تایید کرد، بلافاصله از پست خود در هیأت مدیره شرکت «گالوانی بیوالکترونیک» که شرکت گلاکسواسمیت‌کلاین سهامدار اصلی آن است، اخراج شد.

منصف السلاوی یکی از مشاوران ارشدی بود که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ با کمپین راه اندازی شده از سوی دولت او برای تولید واکسن کرونا تحت عنوان «Operation Warp Speed» همکاری داشت.

شرکت گلاکسواسمیت‌کلاین می‌گوید که تحقیقات دربارۀ او در ماه فوریه پس از دریافت نامه‌ای که ادعاهای «آزار و اذیت جنسی و رفتار نامناسب» علیه او مطرح می‌کرد، آغاز شده بود و تحقیقات نیز نشان داد که رفتار منصف السلاوی «غیرقابل قبول» و نوعی «سوء استفاده از موقعیت» بوده است.

منصف السلاوی مراکشی تبار مدت ۳۰ سال در این شرکت کار می‌کرد و پستهایی همچون ریاست بخش تحقیق و توسعه دارویی، رئیس بخش تحقیق و توسعه جهانی و عضویت در هیأت مدیره را در اختیار داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا و اتحادیه اروپا خواستار تعهد سازمان جهانی بهداشت برای جلوگیری از بروز خشونت‌های جنسی شدند

تحقیق پلیس فرانسه درباره شام‌های مخفیانه پاریس با حضور مقامات دولتی

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود