Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارائه پیشنهاد آتش‌بس عربستان به حوثی‌های یمن؛ ریاض خواستار از سرگیری مذاکرات سیاسی شد

گرامیداشت سالگرد انقلاب ۲۶ سپتامبر ۱۹۶۲ در صنعا
گرامیداشت سالگرد انقلاب ۲۶ سپتامبر ۱۹۶۲ در صنعا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عربستان سعودی روز دوشنبه طرحی را برای پیشنهاد آتش‌بس به حوثی‌های یمن و بازگشایی فرودگاه بزرگ پایتخت این کشور ارائه کرد؛ تازه‌ترین تلاش پادشاهی سعودی برای متوقف کردن جنگی ۶ ساله که موجب وقوع بدترین بحران انسانی برای فقیرترین ملت عرب شده است.

آگهی

عربستان سعودی روز دوشنبه طرحی را برای پیشنهاد آتش‌بس به حوثی‌های یمن و بازگشایی فرودگاه بزرگ صنعا ارائه کرد؛ تازه‌ترین تلاش پادشاهی سعودی برای متوقف کردن جنگی ۶ ساله که موجب وقوع بدترین بحران انسانی برای فقیرترین ملت عرب شده است.

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی روز دوشنبه با اعلام این خبر در یک کنفرانس خبری تلویزیونی در ریاض به خبرنگاران گفت: «اکنون همه چیز به حوثی‌ها بستگی دارد؛ آنها باید تصمیم بگیرند که منافع خود را در اولویت قرار بدهند یا منافع ایران را.»

به گفته آقای فرحان این طرح شامل برقراری آتش‌بس فوری در یمن تحت نظارت سازمان ملل، از سرگیری برخی پروازهای منطقه‌ای و بین‌المللی از فرودگاه پایتخت سمن، کاهش محاصره فرودگاه الحدیده و از سرگیری مذاکرات سیاسی برای پایان بحران در یمن است.

البته هنوز شبه‌نظامیان حوثی‌ به این طرح عربستان واکنشی نشان نداده‌اند ولی سال گذشته طرح آتش‌بسی که از سوی ریاض ارائه شده بود، دوام چندانی نداشت.

طرح جدید عربستان برای برقراری آتش‌بس در جنگ یمن در شرایطی ارائه شده که طی ماه‌های اخیر تاسیسات نفتی این کشور بارها توسط پهپادها و موشک‌های حوثی‌ها مورد تهدید واقع شده و دولت جدید آمریکا نیز با رویکردی تازه به تحولات جنگ یمن خواستار پایان دادن فوری به آن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: حوثی‌ها مسئول حمله موشکی به فرودگاه عدن بوده‌اند

آمریکا جنبش انصارالله حوثی‌های یمن را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است