هشدار مسکو به توئیتر: اگر تا یکماه دیگر محتوای غیرقانونی را حذف نکنید فیلترتان می‌کنیم

شبکه اجتماعی توییتر
شبکه اجتماعی توییتر Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک هفته پس از کندشدن سرعت توییتر در روسیه، مقامات دولتی به این شرکت آمریکایی فرصت دادند تا آنچه آن‌ها آن را محتوای «غیرقانونی» توصیف می‌کنند از روی این شبکه اجتماعی حذف کند، در غیر این صورت توییتر در پهناورترین کشور جهان برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد.

آگهی

یک هفته پس از کندشدن سرعت توییتر در روسیه، مقامات دولتی به این شرکت آمریکایی فرصت دادند تا آنچه آن‌ها آن را محتوای «غیرقانونی»  توصیف می‌کنند از روی این شبکه اجتماعی حذف کند، در غیر این صورت توییتر در پهناورترین کشور جهان برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد.

مقامات روس مدعی شده‌اند که دست کم ۳۱۰۰ مطلب روی شبکه اجتماعی توییتر یافته اند که در آن پورنوگرافی کودکان، تحریک نوجوانان به خودکشی و مصرف مواد مخدر ترویج شده است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، وادیم سوبوتی، معاون سازمان نظارت اینترنتی روسیه گفت: « اگر توییتر به درخواست های ما تا یک ماه آینده پاسخگو نباشد و همه چیز به همین ترتیب ادامه پیدا کند، آنرا مسدود خواهیم کرد.»

وی افزود: «یک ماه فرصت داده‌ایم و در حال نظاره واکنش توییتر در حذف محتوای غیر قانونی هستیم. اگر توییتر شرایط را برآورده نکند ما انسداد کامل آن را بررسی خواهیم کرد.»

این شرکت آمریکایی اتهامات را رد کرد و گفت که «تلاش برای فیلتر کردن و محدود کردن مکالمه‌های عمومی آنلاین» نگران کننده است.

تنش بین کاخ کرملین و توییتر یکی از نشانه های افزایش سرکوب شبکه های اجتماعی در روسیه و در ماه های اخیر توصیف شده است. 

مقامات روسیه قصد مداخله و میانجی گری و سانسور محتویات شبکه های اجتماعی را دارند و این شرکت حاضر نیست تن به این خواسته ها بدهد.

گفته می شود مقامات روسیه، توییتر را عامل اصلی انتشار بیانیه های حمایتی از الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین، و اعتراضات خیابانی ناشی از آن می دانند.

از ماه ژانویه گذشته، اعتراضات ضددولتی در خیابان های مسکو نسبت به بازداشت الکسی ناوالنی افزایش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس پیشین امنیت توئیتر: چین و هند به توئیتر نفوذ کرده‌اند

روس‌ها برای دور زدن سانسور درباره اخبار جنگ اوکراین به وی‌پی‌ان روی آورده‌اند

تحریم‌های آمریکا علیه روسیه؛ مسکو از واشنگتن خواست با آتش بازی نکند