شمار جانباختگان کرونا در اروپا به ۹۰۰ هزار نفر رسید؛ سهم هر کشور چقدر است؟

انتقال پیکر یکی از جانباختگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ در بارسلون، اسپانیا
انتقال پیکر یکی از جانباختگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ در بارسلون، اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار جانباختگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در کشورهای اروپایی طی یکسال گذشته به ۹۰۰ هزار نفر رسید که حدود نیمی از آن در ۵ کشور بریتانیا، ایتالیا، روسیه، فرانسه و آلمان گزارش شده است.

آگهی

شمار جانباختگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در کشورهای اروپایی طی یکسال گذشته به ۹۰۰ هزار نفر رسید که حدود نیمی از آن‌‌ها در ۵ کشور بریتانیا، ایتالیا، روسیه، فرانسه و آلمان گزارش شده است.

در میان کشورهای اروپایی، دو کشور بریتانیا و ایتالیا شاهد مرگ بیش از ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا طی یکسال گذشته بوده‌اند. در همین مدت دو کشور روسیه و فرانسه نیز از مرگ بیش از ۹۰ هزار تن به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر داده‌اند و آلمان و اسپانیا نیز جان‌ باختن افزون بر ۷۰ هزار نفر از مبتلایان به کرونا را تایید کرده‌اند.

شیوع ویروس کرونا طی یکسال گذشته در مجموع موجب مرگ افزون بر دو میلیون و ۶۷۴ هزار نفر در سراسر جهان شده که نزدیک به ۳۳ درصد آنها شهروندان ۵۲ کشور و قلمرو اروپایی بوده‌اند.

همچنین حدود ۳۶.۵ میلیون نفر از ساکنان ۵۲ کشور و قلمرو اروپایی تا کنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که این تعداد ۳۰ درصد از مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهد. این در حالی است که حدود ۹.۵ درصد جمعیت جهان در اروپا زندگی می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا توقف تزریق واکسن آسترازنکا منطقی است؟

روسیه از تولید واکسن «اسپوتنیک وی» در چهار کشور اتحادیه اروپا خبر داد

نظرسنجی یورونیوز در چهار کشور اروپایی؛ آیا حاضر به دریافت واکسن مجانی کرونا هستید؟