Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نظرسنجی یورونیوز در ۴ کشور اروپایی؛ با ادامه شیوع کرونا چقدر نگران وضع مالی و سلامتی خود هستید؟

نظارت پلیس فرانسه بر اجرای محدودیت‌‌های کرونایی
نظارت پلیس فرانسه بر اجرای محدودیت‌‌های کرونایی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در میان مردم چهار کشوری که مورد پرسش قرار گرفته‌اند، ایتالیایی‌ها بیش از سایرین خود را ملزم به زدن ماسک می‌دانند. در مقابل آلمانی‌ها کمترین اصرار را بر زدن دائمی ماسک در حالی که بینی و دهان آنها کاملا پوشیده باشد، دارند.

آگهی

نتایج نظرسنجی یورونیوز نشان می‌دهد که بیشتر مردم چهار کشور آلمان، فرانسه، ایتالیا و بریتانیا معتقدند که ادامه وضع موجود تا سه ماه آینده تاثیری بر وضعیت مالی و سلامتی جسمی و روحی روحی آنها نخواهد داشت. در این میان آلمانی‌ها بیش از مردم سه کشور دیگر از ثبات شرایط مالی و سلامتی جسمی و روحی خود مطئن هستند.

یورونیوز با همکاری موسسه بریتانیاییِ رِدفیلد اَند ویلتون(Redfield&Wilton) چهار نمونه هزار و پانصد نفری را در چهار کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا و بریتانیا برای ارزیابی دیدگاه‌های عمومی نسبت به محدودیت‌های کرونایی مورد پرسش قرار داده است.

بر پایه نتایج این نظرسنجی، ۶۱ درصد آلمانی‌ها معتقدند که با ادامه روند فعلی شیوع ویروس کرونا شرایط مالی آنها تغییری نخواهد کرد؛ این در شرایطی است که ۳۴ درصد فرانسوی‌ها و ۳۱ درصد ایتالیایی‌ها نگران بدتر شدن شرایط مالی خود هستند اما در همین دو کشور نیز به ترتیب ۳۸ و ۳۷ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که شرایط مالی آنها در این مدت تغییری نخواهد کرد.

اما در عین حال، ایتالیایی‌ها بیش از مردم فرانسه، آلمان و بریتانیا امیدوارند که شرایط مالی آنها در سه ماه آینده بهبود یابد و مردم بریتانیا نیز بیش از سایرین امید به بهبود سلامت جسمی و روحی خود دارند. در این میان فرانسوی‌ها بیش از مردم سه کشور اروپایی دیگر نگران بدتر شدن شرایط اقتصادی و سلامتی خود هستند. 

نتایج نظرسنجی یورونیوز همچنین نشان می‌دهد که تنها ۲۵ درصد فرانسوی‌ها از عملکرد امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور در مدیریت همه‌گیری کرونا رضایت دارند. این در حالی است که این سطح رضایت در آلمانی‌ها نسبت به مدیریت بحران صورت گرفته از سوی آنگلا مرکل، صدر اعظم، ۴۸ درصد بوده است.  ۴۲ درصد ایتالیایی‌ها و ۴۳ درصد بریتانیایی‌ها نیز از عملکرد نخست وزیر خود در مهار بحران کرونا راضی هستند. 

اما بیشتر مردم چهار کشوری که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند بر این باورند که وقوع بحران کرونا موجب تضعیف جایگاه اتحادیه اروپا شده است. 

در میان مردم چهار کشوری که مورد پرسش قرار گرفته‌اند، ایتالیایی‌ها بیش از سایرین خود را ملزم به زدن ماسک می‌دانند. در مقابل آلمانی‌ها کمترین اصرار را بر زدن دائمی ماسک در حالی که بینی و دهان آنها کاملا پوشیده باشد، دارند. اما در عین حال، تعداد افرادی که گفته‌اند، هرگز ماسک نمی‌زنند، در بریتانیا نسبت به باقی کشورها بیشتر است.

با این حال، بریتانیایی‌ها بیش از مردم سه کشور فرانسه، آلمان و ایتالیا امیدوارند که بحران کرونا تا یکسال آینده به پایان برسد. در مقابل ایتالیایی‌هایی که در نظرسنجی یورونیوز شرکت کرده‌اند، کمترین امیدواری را در مقایسه با مردم سه کشور دیگر نسبت به پایان بحران کرونا ظرف یکسال آینده دارند. 

نتایج این نظرسنجی همچنان نشان داد که اکثر مردم چهار کشور فرانسه، بریتانیا، آلمان و ایتالیا بر این باورند که بحران کرونا بیشتر یک بحران در بخش سلامت عمومی است و بحران اقتصادی حاصل از آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد. اما در این میان، ۶۸ درصد بریتانیایی‌ها و ۶۹ درصد ایتالیایی‌ها معتقدند که بحران کرونا اساسا یک بحران سلامتی است؛ در حالی که این نرخ در میان فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها به ترتیب ۵۴ و ۵۷ درصد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظرسنجی یورونیوز؛ رضایت مردم آلمان، ایتالیا و فرانسه از عملکرد دولت در مقابله با کرونا چقدر است؟

نظرسنجی یورونیوز؛ چند درصد مردم آلمان، ایتالیا و فرانسه با حضور در اتحادیه اروپا موافقند؟

ناسا برای صرفه‌جویی هزینه‌های توسعه فناوری‌هایش نظر مردم را جویا می‌شود