آمریکا فرزندان رهبر کودتای میانمار را مجازات کرد

آمریکا فرزندان رهبر کودتای میانمار را مجازات کرد
آمریکا فرزندان رهبر کودتای میانمار را مجازات کرد   -  Copyright  آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی

اونگ پایه سونگ، پسر فرمانده ارتش از طریق یکی از شرکت‌هایی که امروز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است با اخذ تاییدیه از سازمان غذا و داروی میانمار به شرکت‌های داروسازی خارجی امکان دسترسی به بازار این کشور را می‌داد.

آمریکا دو فرزند مین اونگ هلاینگ، فرمانده ارتش میانمار و رهبر کودتاگران این کشور را تحریم کرد.

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اونگ پایه سونگ، پسر و خین تیری تت مون، دختر فرمانده ارتش و ۶ شرکتی که توسط آنها اداره می‌شود تحت مجازات دولت آمریکا قرار گرفته‌اند.

آندره‌آ گاکی رئیس دفتر دارایی‌های خارجی (اوفک) در وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در بیانیه‌ای گفت: «خشونت پی در پی از سوی نیروهای امنیتی میانمار علیه معترضان صلح طلب قابل قبول نیست.»

وی افزود: «ایالات متحده آمریکا به همکاری با شرکای بین‌المللی خود ادامه می‌دهد تا ارتش و پلیس میانمار را تحت فشار قرار دهد تا از هرگونه خشونت علیه معترضان صلح طلب دست بردارند و دموکراسی و حاکمیت قانون را در میانمار برقرار کنند.»

گروه «عدالت برای میانمار» در ژانویه گذشته گفته بود، مین اونگ هلاینگ که از سال ۲۰۱۱ فرماندهی ارتش را برعهده دارد، از قدرت خود به نفع خانواده‌اش سو‌استفاده کرده است. طبق این گزارش خانواده وی به منابع دولتی دسترسی دارند و دارای مصونیت کامل نظامی هستند.

اونگ پایه سونگ، پسر فرمانده ارتش از طریق یکی از شرکت‌هایی که امروز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است با اخذ تاییدیه از سازمان غذا و داروی میانمار به شرکت‌های داروسازی خارجی امکان دسترسی به بازار میانمار را می‌داد.

در پی کودتای میانمار دولت آمریکا مین اونگ هلاینگ را تحت مجازات قرار داده بود. اتحادیه اروپا نیز در نظر دارد تا افراد و نهادهای مرتبط با کودتای میانمار را تحریم کند.

ماه گذشته میلادی نظامیان آنگ سان سوچی، رئیس جمهور دوفاکتوی میانمار را بازداشت کردند و قدرت را در دست گرفتند.

از آن زمان تا کنون این کشور صحنه درگیری میان مخالفان دولت کودتا و نظامیان است. در جریان این خشونت‌‌ها تا کنون ده‌ها نفر کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط